Subotička liga: Derbi Kucuranima

14.03.2018. 10:29 10:33

​​​​​​​Proleter - Iskra 1:2 ( 0:0)

RAVNO SELO: Igralište  Proletera, gledalaca: 200, sudija: Jurić (Senta), strelci: Maćiženski (iz jedanaesterca) u 78. za Proleter, a Damir Gubaš u 67. i Mirojević (iz jedanaesterca) za Iskru, žuti kartoni: Dabić, Kanastarovac, Sivčević, Nešković (Proleter), a Delić, Ivan (Iskra).

PROLETER: Mirković, Kanastarovac (Gotovac), Popržen, Dabić, Eri, Sivčević, Gayić, Osmajić, Maćiženski, Kojičić, Ogrizinović (Nešković).

ISKRA (K): Miricki, Damir Gubaš (Ivan), Radulović, Jušković, Delić, Vajagić, Marojević, Malačko, Perović (Stalević), Damjan Guba, Š. Serdar.

Derbi susreta između opštinskih rivala opravdao je očekivanja ljubitelja fudbala. Na kraju, minimalnu i potpuno zasluženu pobedu ostvarili su fudbaleri Iskre iz Kucure, koji su, u većem delu utakmice, diktirali tempo. Opravdali su protivnici trenera Bora Abramušića lidersku poziciju na tabeli i napravili su sjajnu uvertiru u prolećni deo prvenstva.

Đ. Štrbac

ObilićJadran 3:0 (1:0)

NOVI KNEŽEVAC: Stadion Obilića, gledalaca 100. Sudija: N. Dragojlović (Subotica). Strelci: Sarapa u 9, Keča u 76. i S. Vuković u 83. minutu. Žuti kartoni: Radulović (Obilić), Mrvaljević i Milunović (Jadran).

OBILIĆ: Sabo 7, Živkov 7, Lazić 7, Zivlak 7, Ostrogonac 8, Jevtić 7, Dabevski 6 (S. Vuković 7), Sarapa 8, Romić 6 (Dimitrov -), Radulović 7, R. Vuković 7 (Keča 7).

JADRAN: Milanović 6, Mrvaljević 8 (E. Čurkoli -), Mudrinski 7, Stojanović 7, Martinović 6, Jovanović 6, Milunović 7 (Čeke -), M. Čurkoli 6, Malecki 6, Olah 7, Batković 6 (Miranović -).

Teže nego što to kazuje rezultat Novokneževčani su ostvarili pobedu protiv ekipe iz Feketića. Poveli su domaćini u 9. minutu, kada je pogrešio Metuš Čurkoli, a Stanislav Sarapa sa 16 metzara pogodio donji levi ugao. Dva minuta kasnije priliku za goste prokockao je Vukadin Milunović šutiravši preko gola. Tek što je počelo drugo poluvreme Milunović je u 47. minutu imao još jednu priliku za izjednačenje, ali je njegov šut izbliza odbranio Igor Sabo.

Osveženje u igri Obilića donele su izmene. Na 2:0 povećao je Đuro Keča, na odbijenu loptu posle šuta Sarape, a konačan rezultat postavio je Stevan Vuković posle prodora po levoj strani. Pet minuta pe kraja prilika da ublaži poraz se ukazala Goranu Olahu, ali je golman Sabo izbio loptu u korner, dok na durgoj strani u poslednjem minutu neko od igrača gostiju je izbio loptu iz praznog gola na šut Igora Dimitrova. M. Mitrović

Proleter (NJ) - Horgoš 2:0 (0:0)

NJEGOŠEVO: Stadion Njegoševa, gledalaca 100, sudija: Berenji (Subotica), strelci: Demonjić u 77. i Grbić u 90. minutu. Žuti kartoni: Petković, Pejak (Proleter).

PROLETER: S. Martinović , Bakić 8, Petković 7, Čolić 7, Kurin 7, Resanović 6 (Dejak 6), B. Martinović 6, Grbić 7, Demonjić 7 (Dujaji 6), Cvetićanin 7, Jerković 6 (Malić 6).

HORGOŠ: A. Tertelji 7, Kiš 6, Pohata (Bate 6), Maka 6, Bende 6, Veselinov 7, N. Tertelji 7, Dobo 6, Puljaji 6, Bargo 6, Kolompar 6 (Berenji 6).

U prvih pola sata domaćini su promašili pet šansi. Grbić je u tom delu utakmice namestio šanse Demonjiću koji je promašio tri zicera. U finišu sa dosta napora domaćini su ipak uspeli da postignu dva kola koja su bila dovoljna za tri boda protiv skromnih gostiju.

S. St.

Sutjeska - Radnički (B)  2:0 (0:0)

BAČKO  DOBRO POLJE: Stadion „ Kraj Sušare“, gledalaca 300. Sudija: Nikolin (Novi Kneževac). Strelci: Vuković u 50. Vrekić u 51. za Sutjesku. Žuti kartoni: Pejić (Sutjeska), a Duletić, Roganović i Selak (Vrbas). Crveni karton: Jakić (Sutjeska).

SUTJESKA: Gašović -, Z. Bajić 8 , M. Bajić 8, Drinčić 8, Kostić 8, Jakić 8, Lopušina 8, Peković 8, Vrekić 9, Pejić 8 ( Delić -), Vuković 9.

RADNIČKI: Ivanišević 7, Lebović 6, Mihailović 6, Janjić 6, Horvat 6 (Maravić 6),  Lukić 7, Babić 6 (Pešić), Rajić 6 (Petković) Lazić 7, Šoper 6, Marinković 6.

Sigurna pobeda domaćih u prvom kolu prolećnog dela. Sutjeska je kontrolisala igru od prvog do poslednjeg minuta. U prvom delu su mreže mirovale iako je bilo nekoliko dobrih prilika. U drugom delu su domaći krenuli silovito i za dva minuta rešili pitanje pobednika. Prvo je Vuković posle solo prodora, pogodio gornji levi ugao gola iskusnog Ivaniševića. Odmah u sledećem minutu domaći su organizovali novi napad, lopta je došla do centarfora domaćih Vrekića koji izdržao na leđima dvojicu gostujućih odbrambenih igrača i onda u padu precizno pogodio nebranjeni deo gola gostiju. Do kraja su domaći sigurnom igrom priveli meč kraju i zasluženo osvojili bodove.

I. Vuković

Panonija - Njegoš 1:0, Senta - Vinogradar 3:3, Obilić - Jadran 3:0, Subotica - Bajša 0:6, Proleter (RS) - Iskra 1:2, Proleter (NJ) - Horgoš 2:0, Vrbas - Napredak 2:1, Sutjeska - Radnički 2:0.

1. Iskra                     16     13     1      2      54:19        40

2. Bajša                      16     11     2      3      50:18        35

3. Obilić                   16     11     2      3      39:26        35

4. Vrbas                      16     9      4      3      27:11        31

5. Jadran                     16     8      3      5      39:30        27

6. Vinogradar             16     8      3      5      33:24        27

7. Senta                      16     7      4      5      34:24        25

8. Proleter (NJ)         16     6      3      7      25:24        21