LŠ: Siti završio posao, remi Juventusa i Totenhema

13.02.2018. 23:08 09:17
Izvor: Duel između Bazela i Mančester sitija, foto: FoNet/AP

U derbi utakmici prvog dana serije mečeva osmine finala Lige fudbalskih  šampiona između Juventusa i Totenhema nije bilo pobednika.

Doduše, Torinezi su sjajno počeli i posle devet minuta vodili su sa 2:0, a potom, posle gola Kejna za 2:1, u poslednjim sekundama  prvog dela imali su i novi penal, međutim Iguain, koji je na početku meča postigao dva gola (jedan s bele tačke), pogodio je prečku i tako omogućio „petlovima” da se potpuno vrate u meč. U drugoj utakmici dana nije bilo dileme: Mančester siti je lako, do nogu potukao nejaki Bazel.

Ekipa Juventusa je sjajno otvorila meč protiv Totenhema, već u drugom minutu Iguain je sa petnaestak metara lepim volejom savladao Lorisa.  Samo šest minuta kasnije nemački sudija Brih je pokazao na belu tačku posle pada Bernadeskija. Iguan je s bele tačke uz malo sreće uspeo da savlada Lorisa za 2:0.

Posle ovog gola „petlovi” su se probudili, krenuli su ofanzivnije, ali je Bufon dva puta sjajno intervenisao. Međutim, u 35. minutu nije mogao ništa da uradi: Hari Kejn je posle lepog prodora zaobišao golmana Juventusa i levom nogom  sa desetak metara iskosa pogodio mrežu. U poslednjim sekundama prvog poluvremena Brih je ponovo pokazao na belu tačku posle prodora Daglasa Košte, ali je Iguain pogodio prečku. Bolju igru u drugom delu fudbaleri Totenhema krunisali su u 72. minutu. Eriksen je  iz slobodnog udarca pored živog zida uspeo da iznenadi Bufona i postavi konačnih 2:2.

Fudbaleri Mnačester sitija su lako posle početnih ispitivanja  srušili ekipu Bazela. Sve je završeno između 10. i 23. minuta. Prvo je Aguero iskosa  sa leve strane svaladao dosta slabog golmana  Vaclika, malo kasnije Bruno Silva je sa leve strane uspeo da lobuje  golmana Švajcaraca, a potom je  Aguero uhvatio u raskoraku Vaclika, pa je njegov dobro odmeren, ali ne i jak šut završio u desnom donjem uglu. Samo što je počelo drugopoluvreme Gundogan je sa 18 metara dobrim šutem pogodio levi gornji ugao.

G. Kovač

BazelMančester siti 0:4 (0:3)

BAZEL: Sankt Jakobs park, gledalca 35.000, sudija Erikson (Švedska), strelci: Gindogan u 14. i 53. Bruno Silva u 18. I Aguero u 23. minutu. Žuti kartoni: Džaka, Die (Bazel).

BAZEL: Vaclik – Suhi, Džaka, Lakroa – Riverios, Die, Fraj, Lang – Štoker (Ajeti), Eljunusi (Bua) – Oberlan.

MANČESTER SITI: Ederson – Delf, Otamendi, Kompani, Voker – Gindogan, Fernandinjo, De Brujne (David Silva) – Sterling (Sane), Bruno Silva, Aguero (Danilo).

JuventusTotenhem 2:2 (2:1)

TORINO: Juventus arena, gledalca 60.000, sudija: Brih (Nemačka), strelci: Iguain u 2. i 9. (iz penala) za Juventus, a Kejn u 35. i Eriksen u 72.   minutu za Totenhem. Žuti kartoni: Benatija, Iguain  (Juventus), Dejvis, Orije (Totenhem).

JUVENTUS: Bufon – Aleks Sandro, Kjelini, Benatija, De Šiljo – Bernardeski – Pjanić, Kedira  (Betankur)– Manyukić (Sturaro), Daglas Košta (Asamoa), Iguain.

TOTENHEM: Loris – Dejvis, Fertongen, Sančes, Orije – Dembele, Dajer, Eriksen (Vanjama) – Ali (Son), Lamela (Lukas), Kejn.