ABA liga: Zvezda izdominirala

14.01.2018. 21:44 21:48
Izvor: Crvena zvezda mts

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Cedevitu sa 82:66, u derbiju 16. kola ABA lige.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Džejms Feldin 27 poena, dok je Ročesti ubacio 15 uz 10 asistencija.

Kod Cedevite Nikols je ubacio 13, a Čeri 12 poena.

Zvezdi je ovo bila trinaesta pobeda u ABA ligi, dok je Cedevita pretrpela četvrti poraz.

Utakmica je otvorena u veoma sporom ritmu, međutim pred kraj deonice obe ekipe su ubrzale - pogotovo Zvezda.

Feldin je ubacio tri trojke, Janković je ubacio neke poene, dok je i Lesor imao veliki uticaj u ovoj četvrtini. Posle prvih 10 minuta igre Zvezda je vodila sa 26:13.

U drugoj deonici činilo se da će Cedevita uhvatiti priključak, pošto su uspeli da dođu na jednocifren zaostatak.

Ipak, veliku seriju Zvezde pokrenuo je Dila Enis, a nastavio je Džejms Feldin koji je do kraja poluvremena imao 20 poena. Zvezda je prikazala odličnu igru i zasluženo na odmor otišla sa 25, 54:29.

Tokom trećeg perioda igre igra gostiju iz Zagreba se još više raspala. Zvezda je nastavila sa odličnom igrom, a prednost u jednom trenutku bio je i čak 34.

Ipak, crveno-beli su popustili u četvrtoj deonici, Cedevita je ovaj deo igre dobila sa 26:10, pa je na kraju rezultat bio 82:66.

Crvena zvezda – Cedevita 82:66 (26:13, 28:16, 18:11, 10:26)

BEOGRAD: Hala "Aleksandar Nikolić", sudije: Jovčić, Hordov, Koljenšić.

CRVENA ZVEZDA: Radičević, Dangubić 2, Davidovac 4, Lazić 2, Antić 1, Feldin 27, Janković 5, Ročesti 15, Lesor 11, Enis 5, Jovanović 0, Bjelica 11.

CEDEVITA: Ukić 5, Perković, Džonson 0, Katić 2, Nikols 13, Slavica 4, Žganec 11, Musa 8, Čeri 12, Markota 3, Stipanović 8, Marfi 0.