MO Srem: Preokret u nastavku

29.11.2017. 10:31 10:33
Izvor: Ekipa Napretka iz Žarkovca

U veoma dinamičnoj utakmici, obućari, su, ostvarili još jednu pobedu, mada su Čalmanci prvi deo završili vođstvom.

Fruška gora - Sloga (Č) 2:1 (0:1)

RUMA: Stadion Fruške gore, gledalaca 50, sudija Ipač (Maradik).Strelci: Mijajlović u 55. i Janjić u 81. za Frušku goru, a Maričić u 26. minutu za Slogu. Žuti kartoni: Grubješić (Fruška gora), Zeljković, Maričić, Babić, Bogosavljević (Sloga).Crveni karton: V. Samardžija (Fruška gora).

FRUŠKA GORA: Gojković 7, Knežević 7, Matić 7 (Ćuk), Dejanović 7, V. Samardžija 7, Mušicki 6 (N. Samaryija), Tešić 7, Borović 7, Grubješić 7, Mijajlović 7, Janjić 8.

SLOGA: Zeljković 8, Plavšić 7, Panić 7, Antonić 7, Draganović (Miljenović), Đurđević 7, Bogosavljević 7, Babić 7, Arambašić 7, R. Maričić 7, M. Cvjetić 7.

U nastavku, golovima, Mijajlovića i Janjića, domaćini, su došli do planirane pobede.Oba puta, i Mijajlović i Janjić, su dočekivali loptu na drugoj stativi, sami, tako da je golman Zeljković nije mogao ništa da uradi.

D. Čučin

Sloboda - Napredak (Ž) 0:8 (0:4)

ŠAŠINCI: Stadion Slobode, gledalaca 30, sudija Banjanin (Morović). Strelci: Tica u 10, Vujević u 25, Pazarski u 28, M. Božić u 40, Topić u 75, S. Miljković u 78, Katić u 82. i Sekulić u 87. minutu. Žuti karton: Savić (Napredak).

SLOBODA: Ivanović, Damjanović, Alinčić, Milovanović, Ristanović, Bogdanović, Šulaja, Milanović, Žegarac.

NAPREDAK: Krnić, Sekulić (Katić), Madacki, Savić, Pazarski, M. Božić (S. Miljković), Ljubinković, Stojić, Tica (Topić), Devrnja, Vujević.

Posle gola Tice u 10.minutu, odbrana, domaćina, kao da nije postojala.Uz, to, Šašinčani, su celu utakmicu igrali sa devet igrača. A, iskusni, gostujući napadači, više su promašili pravih šanse, nego što su postigli golova. Golijada, jeste, bila, ali, mogla je biti i veća. Tako je jesenji prvak, Napredak iz Žarkovca, trujumfovao, samo sa osam golova, sa ubedljivom igrom u polju.

S. Nedeljković

Polet - Bikić Do 3:3 (2:2)

NOVI KARLOVCI: Stadion Poleta, gledalaca 60, sudija Miškulin (Ruma).Strelci: Todorović u 14, Kesić u 30. i Poljak u 89. za Polet, a Utvić u 19, Kljajić u 20. i Kladušić u 83. minutu (iz penala) za Bikić Dol. Žuti kartoni: Poljak, Kesić (Polet), Utvić, Jovičilić, Kladušić ( Bikić Dol).Crveni karton: Ružičić (Polet).

POLET: Đalić 6, Bakić 6, Poljak 6, Draganić 6, Delibos 5, Ružičić 7, Pejović 6 (Starac 6), R. Kesić 6, Jović 6, Todorović 7 (Milić 5), Kalezić 6.

BIKIĆ DO: Vitman 7, Kladušić 6, Nedić 6, Basrak 6, Subić 6, Kljajić 7, Vranov 7, Utvić 7, Jovičilić 7 (Solaković), Dobrić 7 (Simić), Tepšić 7.

Domaćani su bili bolji rival, ali nisu iskoristili povoljne prilike.Zato su gosti dva puta vodili i igrali dobro u polju. Potpuno su poremetili sve planove domaćina, koji su već ubeležili tri boda i novu pobedu. I da se Poljak, nije najbolje snašao pred golom gostiju, posle velike gužve, kada je lopta išla od noge do noge, on  ju je na kraju jedva ugrurao, u mrežu gostiju.

B. Rađenović

VIŠNJIĆEVO: Hajduk - Fruškogorac 3:0, RAVNJE: Zeka Buljubaša - Mitros 0:0, PEĆINCI: Donji Srem - Graničar (K) 7:0, RUMA: Fruška gora -Sloga (Č) 2:1, ŠAŠINCI: Sloboda - Napredak (Ž) 0:8, BUĐANOVCI: Mladost - Donji Petrovci 1:1, BRESTAČ: Brestač - Graničar (O) 2:2, NOVI KARLOVCI: Polet - Bikić Dol 3:3.