Polufinale 86. prvenstva Novog Sada: Prvo mesto Petroviću

16.11.2017. 16:49 16:50

U prostorijama Novosadskog šahovskog kluba protekla su zanimljiva nadmetanja u okviru polufinala 86. po redu Pojedinačnog šahovskog prvenstva Novog Sada.

U konkurenciji su se našla 24 igrača, a odigrano je devet kola po Švajcarskom sistemu žrebanja. Tempo igre bio je 90 minuta po igraču, plus 30 sekundi bonifikacije.

Prvo mesto osvojio je majstorski kandidat Nikola Petrović (Kraljica, Petrovaradin) sa 6,5 poena. Drugu poziciju zauzeo je dvanaestogodišnji majstorski kandidat Lav Pajčin (Kraljica i Temerin), takođe, sa 6,5 poena, a o prvaku odlučio je Buholčev koeficijent. Trećeplasirani je majstorski kandidat Živa Markov (Anpasan), na četvrto mesto plasirao se majstorski kandidat Predrag Vujinović (Bukovac), petoplasirani je majstorski kandidat Aleksandar Opačić (Bukovac), a šestoplasirani je majstorski kandidat Zoran Jakovljević (Žabalj), svi sa po šest poena. Po pet poena osvojili su sedmoplasirani majstorski kandidat Vladan Petrović (Anpasan), osmoplasirani majstorski kandidat Miroslav Pantić (NŠK), devetoplasirani majstorski kandidat Tomislav Vujević (Anpasan) i desetoplasirani Zoran Milenković (Anpasan).

Ova desetorica šahista kvalifikovali su se na finalni turnir Prvenstva Novog Sada, koji će biti organizovan u decembru. Prva rezerva je majstorski kandidat Božidar Karličić (84), član novosadskog Penzionera, koji je takmičenje završio na 11. stepeniku sa pet poena.