ABA liga: Zvezda demonstrirala silu protiv MZT-a

30.10.2017. 20:22 20:26
Izvor: Džejms Feldin, foto: FoNet/Aleksandar Barda

Crvena zvezda je u meču sa Skopljancima demonstrirala silu, koja je posebno bila upečatljiva u trećoj deonici. Lako, brzo i izuzetno precizno su igrali crveno – beli, a trener Dušan Alimpijević je sinoć odmarao Ročestija i Antića, čije se odsustvo ni malo nije osetilo.

Od starta Zvezda je pokazala da je kvalitetniji tim, ali retko ko je mogaoda nasluti tako efikasno poluvreme kakvo su crveno – beli odigrali. Brzo su domaći uspeli da se odlepe, pre svega odličnom Matijasu Lesoru koji se razigrao u drugom delu prve četvrtine. Povela je Zvezda sa 17:10, a kako je vreme prolazilo u drugoj četvrtini, vođstvo se polako, ali sigurno uvećavalo. Postigao je srpski šampion 58 poena u prvom poluvremenu, uz svega četiri trojke (iz devet pokušaja), ali je zato impresivan bio broj ubačenih “dvojki”, čak 20 iz 28 šuteva. Sa druge strane, gosti su imali osam izgubljenih lopti, a  jedini raspoloženi igrač u skopskom timu bio je Trajkovski koji je prvo poluvreme završio sa 19 poena.

U drugom delu igre, Zvezda je pojačala u defanzivi. Makedonski tim nikako se nije snalazio u momentima kada su domaći igrali svoju prepoznatljivu odbranu. Kao po pravilu, snažan presing uslovljavao je da igrači MZT-a izgube loptu, usledila bi kontra i atraktivno zakicavanje momaka u crveno – belim dresovima. Ličilo je to na igru mačke i miša, prilično ponižavajuću za goste.  Posle tri i po minuta u trećoj četvrtini Zvezda je povela sa 20 poena prednosti (68:48),  30 poena viška imali su crveno - beli dva i po minuta pre kraja (81:51), da bi na poslednji dvominutni odmor otišli vođstvom od 39 poena razlike (91:54). Meč je i pre toga izgubio bilo kakvu neizvesnost, ako je uopšte i postojala još od prve četvrtine.

I pored ubedljivog vođstva, nije Zvezda dala previše popusta gostima ni u poslednjoj četvrtini, ali, sasvim logično, nisu crveno – beli igrali punim intenzitetom, jer nije bilo potrebe za tim.

Sledeću utakmicu u ABA ligi Crvena zvezda igra 6. novembra protiv Partizana.

D. Knežić

Crvena zvezdaMZT Skoplje 112:73 (28:23, 30:23, 33:8, 21:19)

BEOGRAD: hala “Aleksandar Nikolić”, gledalaca: 1.500. Sudije: Hordov, Nedović, Savović.

C. ZVEZDA MTS: Kešelj, Radičević 17 (10 as), Dangubić 2, Davidovac 8, Lazić 2, Dobrić 7, Feldin 15, Apić 14, Janković 11 (7 sk), Lesor 14, Jovanović 11, Bjelica 11.

MZT SKOPLJE : Garsija 2 (7 as), Stajić 4, Mekić 6, Lalić 14, Penov 6, Minčev, Trakovski 30 (7 sk), Mamuzić, Stojanovski 9, Maslinko 2, Bejli.