Vojvođanska liga – Sever: Šicar srušio Petrovčane

10.10.2017. 09:25 09:34
Izvor: Momenat sa utakmice u Bačkom Petrovcu, foto: Privatna arhiva

Mladost (BP) – Tisa 0:2 (0: 2)

BAČKI  PETROVAC: Stadion u Vrbari, gledalaca 300. Sudija: Manić (Subotica). Strelac: Šicar u 12. i 27. minutu. Žuti kartoni: Babjak (Mladost), Kolundžić i Đuranović (Tisa).

MLADOST: Lenja, Rupar (Kobilarov), Nešković (Valentik), Babjak, Zeljković, Kuntić (Ožvat), Ilić, Kanja, Pavlis, Jakuš, Đokić.

TISA: Tasić, Maslovara, Ušumović, Šicar, Damjanović, Boršoš (Nikutović), Kolundžić, Đuranović (Panić), Todorović, Plavšić (Kekezović), Milkić.

U derbiju kola vrlo dobra ekipa iz Adorjana neprijatno je iznenadila do sada neporaženu i vodeću Mladost u Vrbari. Posle početne inicijative i dva kornera Kanje, gosti su poveli u 12. minutu. Prodor agilnog beka Maslovare sa desne strane, centršut u sredinu, a spretni Šicar je prvi put savladao Lenju. U 27. minutu isti scenario, samo centaršut Maslovare sleva i rezantan udarac Šicara za  velikih 0:2.

Sva nastojanja domaćih da preokrenu rezultat nisu donela ni počasni pogodak, jer je brojne akcije Kanje, Đokića, Ilića, Kobilarova, Pavlisa, Ožvata i ostalih, na vreme sprečila iskusna i stamena stamena odbrana Tise na čelu sa kapitenom Todorovićem.

Domaći su najbliže golu bili u 88. min., kada je posle prodora i centaršuta Kanje, požrtvovani bek Maslovara pogodio prečku svog golmana Tasića.

J. Pucovski

BSK - Tekstilac 6:0 (3:0)

BAČKI BRESTOVAC: Igralište BSK-a, gledalaca 200, sudija: Kuzmanović (Kula), strelci: Vlajić u 15. Ožegović u 29. i 54. Sušić u 42. i 49. Stanić u 77. minutu. Žuti kartoni: Šomoši, Milošević (BSK), Lazarević, Prelić, Ognjenović (Tekstilac).

BSK: Ignjatović, Čvokić 8 (Medić), Božić 7, Šomoši 7, Milošević 7, Basarić 7, Sušić 8, Milanović 8 (Beljanski), Ožegović 8 (Cvetićanin), Vlajić 8, Stanić 8.

TEKSTILAC: Marković 6, Aleksić 5, Gostović 6, Divljak 7, Lazarević 6, A. Stevanović 6, Doroslovac 6, Ognjenović 5, Prelić 6, D. Stevanović 6 (Zavišić), Vukelić 6 (Milojević 6).

U duelu opštionskih rivala domaćin je bio nadmoćniji i ubedljivo je pobedio. Pored  šest pogodaka, domaći napadači propustili su još toliko povoljnih prilika.

Utakmica je bila korektna, a najlepši pogodak postigao je Ožegović posle centaršuta Čvokića, zahvatilo loptu volejom i savladao golmana Markovića.

A. Čičić

Bačka - Preporod 7:1 (4:0)

PAČIR: Stadion Bačke, gledalaca 200, sudija: Šipoš (Srbobran), strelci: Milovanović u 18. 30. Kalinić u 27. Kozoš u 42. (iz penala), Šotra u 58. Stojković u 70. Milićić u 83. za Bačku, Nedić u 48. minutu za Preporod. Žuti kartoni: Miles, Milovanović, Rahić, Tot (Bačka), Koponja, Đorđević, Terzija (Preporod).

BAČKA: Vuković, Dragić 8, Kalinić 8, Polovina 7, Trbović 7, Miles 7, Milićić 8, Milovanović 8 (Rahić 6), Šotra 7 (Bjelić 6), Babić 8 (Stojković 7), Kozoš 8.

PREPOROD: Sekulić 5, Nedić 6 (Katić), Đorđević 5 (O. Ždrnja 6), Jarić 6, Grbić 5, Bauk 5, Doslov 5 (Terzija 5), Koponja 6, Rankov 5, N. Ždrnja 6, Kovač 6.

Posle sedam poraza fudbaleri Bačke su odigrali sjajnu  utakmicu i postigli sedam golova . Interesantnio da su gosti imali  prvu priliku u 15. minutu kada je Nebojša Bauk na centaršut N. Ždrnje sa pet metara loptu poslao pored stative. Međutim, samo tri minuta kasnije Pačirci su poveli preko Milovanovića. A do poluivremena domaći su postigli još tri gola.

Ekipa Bačke je i u nastavku bila bolja i postigla još tri gola.  S. Stojiljković

Bačka (P) - Preporod 7:1, Mladost (BP) - Tisa 0:2, Sloga (Č) - Radnički (S) 1:3, Srbobran - Tavankut 3:0, BSK - Tekstilac 6:0, Mladost (T) - Potisje 2:1, Zadrugar - Polet (K) 1:1, Mladost (A) - Budućnost (G) 1:3.

1. Srbobran        8      6      2      0      13:1  20

2. Mladost (BP)  8      6      1      1      15:5  19

3. Tisa                 8      5      2      1      14:4  17

4. BSK                  8      5      0      3      23:17        15

5. Sloga (Č)         8      4      2      2      20:14        14

6. Radn. S)           8      4      1      3      17:11        13

7. Potisje            8      4      1      3      13:10        13

8. Mladost (T)    8      4      1      3      14:13        13