Gradska liga Novog Sada: Čalija pogodio pa pocrveneo

26.09.2017. 10:07 10:09
Izvor: Privatna arhiva

Centar - Titel 1:0 (0:0)

NOVI SAD: Igralište Kabela, gledalaca 100, sudija: Rikić (Šajkaš), strelac: Čalija u 92. minutu. Žuti kartoni: Tomić, Markov, Čalija (Centar), Fodor, Pavlović (Titel). Crveni karton: Čalija (Centar).

CENTAR: Vulin, Ponjević (Milešević), Petković, Cuparić (Korać), Markov, Šašić, Tomić, Milić, Čalija, Vućurević (Simić), Besermenji.

TITEL: Grlić, Kukrić, Karataševski, Fodor, Trkulja, Hucki, Pavlov, Milić, Babić, Pavlović, Zarić.

U meču bez respekta na obe strane glavu rolu imali su golmani Mića Vulin, a pogotovo Titela Miloš Grlić, koji je čudesnim odbranama spasavao mrežu. U sudijskoj nadoknadi koja je trajala pet minuta trud domaćih se isplatio u drugom minutu kada je Čalija iskosa sa leve strane preciznim udarcem pod prečku doneo vrednu pobedu.

Zbog prevelikog radovanja strelac gola odluke Aleksandar Čalija dobio je drugu javnu opomenu i crveni karton.

M. Po.

Hajduk (G) - Miletić 0:5 (0:4)

ŠAJKAŠ: Igralište Borca, gledalaca 150, sudija: Radašinović (Novi Sad), strelci: Prugić u 25. 43. i 81. Pavkov u 27. i 34. minutu.

HAJDUK: Cvejić 7, Petrović 6, Miljanić 5, Ilić 6 (Aćimov), Klajić 6, Rakić 5, Jovčić 5 (D. Jovanović), M. Jovanović 5, Asanov 5, Cvetković 5, Stojanović 5.

MILETIĆ: Slavnić 8, Požarev 8, Kalaković 8, Prugić 9, Banjac 9 (Rogić), Bagić 8, Pavkov 8, Glišić 8, Trivunović 8, Ločki 86Kozarev), Đurić 8.

U opštinskom duelu odigranom na igralište Borca u Šajkašu viđena je ubedljiva pobeda ekipe iz Mošorina. Utakmica bila rešena već u prvom poluvremenu mrežu su zatresli po dva puta Prugić i Pavkov. U drugom delu Prugić je još jednom bio precizan.

Ž. Marković

Dinamo  - Železničar 0:2 (0:2)

BUDISAVA: Igralište Dinama, gledalaca 100, sudija: Lazarević (Novi Sad), strelci: Ćetković u 22. i Kovačević u 35. minutu. Žuti karton: Lalović (Železničar).

DINAMO: Šegrt, Kuzmanović (Kovačević), Bikicki, Milošević, Pinter, Ilić, Perić, Sabo, Samaryija (N. Mitrić), V. Mitrić, Popović (Petković).

ŽELEZNIČAR: Kampić, Plavšić, Popović, Knežević, Stevanović, Ćetković, Kovačević (Pinjo), Đorđijevski, Milutinović (Sladić), Lalović (Berić), Maksimović.

Dobro su u prvih desetak minuta započeli meč domaći, a kako je vreme odmicalo tako su i momci trenera Vladimira Ćetkovića preuzeli incijativu. Prvu priliku nakon centaršuta Maksimović imao je Ćetković, ali je njegov udarac glavom uzdrmao prečku. Isti tandem zaslužan je za vođstvo Železničara, a ovoga puta Vukašin Ćetković skinuo je paučinu sa gola Dinama. Odlična akcija veznog reda gostima je doneo povećanje rezultata uz efektan gol Kovačevića. Pokušavali su domaći do kraja meča svim silama da barem postignu počasni gol, ali je odbrana na čelu sa golmanom Kampićem i rezervistima Pinjom, Berićem i Sladićem uspešno odolela.

M. Po.

Borac - Susek 8:0 (4:0)

RAKOVAC: Igralište Borca, gledalaca oko 100, sudija: Grmuša (Novi Sad), strelci: Maričić u 8. Miladinović u 14. Mesaroš u 17. Sapunyić u 38. i 56. Tintor u 54. Vasiljević u 58. i 75. minutu.

BORAC: Sakan, Rapić 7, Matić 7 (Tintor 7), Mesaroš 8, Maričić 7 (BUrsać 6), Dražić 7, Sapunyić 8, Jovanović 7 (Šumar 6), Vasiljević 8, Miladinović 8, Vojnović 7.

SUSEK: Dragić 5, Nićetić 6, Begojević - (Tardić 5), Vukmirović 6, Šipka 5, M. Vukmirović 6, Jurišić 5, Begojević 5, Bodnar - (Stanojević 6, Mihajlović 6, Šovljanski 5.

Razigranim igračima Borca nije se mogla dostojno suprotstaviti mlada ekipa Suseka. Strelci su se nadmetali ko će lepši pogotak postići. Seriji pogodaka započeo je Maričić a završio je dvostruki strelac Vasiljević.

B. St.

Obilić - Čenej 4:1, Hajduk - Miletić 0:5, Dinamo - Železničar 0:2, Centar - Titel 1:0, Fruškogorac - Moskva 4:0, Borac - Susek 8:0. Slobodna je bila Bačka.

1. Obilić                    5      4      0      1      12:5  12

2. Bačka                        4      3      1      0      15:2  10

3. Fruškogorac           4      3      1      0      14:2  10

4. Miletić                   4      3      0      1      15:5  9

5. Moskva                     5      3      0      2      8:7   9

6. Centar                     5      3      0      2      5:6   9

7. Borac                       4      2      1      1      9:1   7

8. Železničar             5      2      1      2      9:5   7