UŽIVO: Srbija je pobedila Republiku Irsku 1:0 (0:0)

05.09.2017. 20:29 22:42
Izvor: Fudbalski savez Srbije/Fudbaleri Srbije

Fudbaleri Srbije pobedili su Republiku Irsku u Dablinu sa 1:0 (0:0) golom Aleksandra Kolarova u 55. minutu. "Orlovi" su se ovom pobedom ušvrstili na prvom mestu u grupi i nalaze se na korak od Svetskog prvenstva.

Kraj utakmice

90 5: Korner za Republiku Irsku, ali se Srbija odbranila

90 4: Žuti karton za Stojkovića zbog odugovlačenja

90. minut: Igraće se još pet minuta zaustavnog vremena

88. minut: Irci kreću na sve ili ništa pokušavajući da postignu pogodak

87. minut: Vuković se vraća u igru, teško se kreće i sada ide napred, jer ne može više da igra u odbrani

86. minut: Odlična prilika za Irce, iz gužve u kaznenom prostoru Marfi je prvo izblokiran, a onda mu je Stojković zaustavio šut

86. minut: Povreda Vukovića, Srbija više nema izmena

82. minut: Muslin je izvršio i treću izmenu. Gudelj menja Tadića

80. minut: Druga izmena u srpskom timu: Prijović ulazi umesto Aleksandra Mitrovića (napadač za napadača)

79. minut: Izeman i kod Iraca. Hurihen je ušao umesto Mejlera

72. minut: Izmena u srpskom timu. Stefan Mitrović je ušao umesto Kostića. Muslin je bio prinuđen zbog isključenja Maksimovića ofanzica Kostića zameni defanzivcem S. Mitrovićem. Srbija će igrati još zatvorenije, a šanse će tražiti iz kontri

72. minut: Još jedna izmena u irskom timu. O'Dovda je ušao umesto Vorda

70. minut: Žuti karton za Brejdija posle starta nad Mitrovićem

70. minut: Slobodan udarac za Republiku Irsku, ali je živi zid Srbije zaustavio šut.

68. minut: Crveni karton za Maksimovića koji je intervenisao ispred našeg šesnaesterca. Kao poslednji igrač odbrane oborio je Longa koji je bio u napadu i Čakir mu je pokazao crveni karton

62. minut: Prva izmena na utakmici. Marfi je ušao umesto Hulahana u irskom timu

55. minut: GOL ZA SRBIJU 1:0 Aleksandar Kolarov. Tadić je odlično pronašao Kostića, a ovaj asistirao Kolarovu na levo krilo koji ju je zakucao i od prečke poslao u mrežu

53. minut: Žuti karton je dobio Rukavina posle duela sa Vordom

47. minut: Zapretio je Tadić, ali je na mestu bio Randolf

45. minut: Kraj prvog poluvremena 0:0. Irci su imali više prilika i češće su napadali. Srbija je imala samo, dve tri šanse, ali nije uspela da ih realizuje

42. minut: Dobra prilika za Srbiju, Kostić je po levom krilu pronašao Rukavnu, ali je ovaj šutirao preko gola

39. minut: Imala je Srbija dobru ideju za akciju posle kornera, ali lopta se odbila izvan kaznenog prostora ka Kolarovu koji je izblokiran

33. minut: Najbolja akcija Srbije na utakmici, ali nije rezultirala golom. Tadić je asistirao Kostiću, ovaj pronašao Mitrovića, ali je njegov šut uspeo na jedvite jade da zaustavi Randolf

31. minut: Maksimović je faulirao Longa pored našeg šesnaesterca, usledio je slobodan udarac za Irce, ali su se srpski fudbaleri dobro odbranili

28. minut: Kolarov šutira iz slobodnog udarca, posle prekršaja Meklina nad Milivojevićem, ali nije uspeo da iznenadi irskog čuvara mreže. Lopta je završila pored gola

20. minut: Najizglednija prilika za Irce, Long je šutirao iskosa pod prečku, ali je vrlo neprijatan udarac uspeo da zaustavi Stojković

18. minut: Hulahan je bio u naletu, ali je Stojković istrčao i zaustavio udarac

16. minut: Novi korner za Irsku. Stojković je uspeo da odbrani mrežu "boks" udarcem

14. minut: Korner za Srbiju, Milivojević je izveo udarac, ali su to Irci lako rešili. Lopta se opet odbila do naših igrača, Milivojević je ponovo šutirao, ali su opet Irci bili na mestu u odbrani

12. minut: Još jedan udarac Iraca zaustavlja Stojković. Srbija već nekoliko minuta nije uspela da organizuje napad. Irci su "orlove" zaustavili na sredini terena

10. minut: Posle kornera Irci preko Dafija ubacuju loptu u gol Stojkovića, ali je pomoćni sudija svirao ofsajd, tako da je ostalo 0:0

3. minut: Matić je imao prvu priliku da ugrozi gol Iraca, ali je njegov udarac izblokiran

U slučaju da pobedi Irce, selekcija Srbije napravila bi ogroman korak ka Svetskom prvenstvu u Rusiji.

Fudbalski savez Irske je potvrdio da su sve ulaznice prodate. Kapacitet "Aviva" stadiona je 51.700.