Područna liga Sombor: Kovačević dvostruki strelac

22.08.2017. 10:04 10:06
Izvor: Dnevnik.rs

Nakon slobodnog udarca koji je izveo Trifunović lopta je pogodila prečku odbila se do Kovačevića koji je osam – devet metara pogodio levi ugao gola golmana Janičića.

Bačkopalančani su i drugi  gol postigli nakon prekida. Slobodan udarca izveo je Tančić, a  Ahmetović je glavom smestio loptu u nebranjeni deo mreže. Konačan rezultat postavio je Kovačević u sudijskoj nadoknadi, nakon dobro izvedene kontre  Kovačević je sa dvadesetak metara, lob udarcem pogodio mrežu.

M. Đ. Kremenović

OFK Stari grad – Kula  3:0 (0:0)

BAČKA PALANKA: Igralište OFK Stari grad, gledalaca 30, sudija, Martinović (Kljajićevo). Strelci, Kovačević  u 65. i 93. i Ahmetovć u 76. minutu. Žuti karton, Nemanja Dražić (Kula).

STARI GRAD: Zdravković 7, Matija Valentik 7, Igor Lukač 7, Boban Lukač 7, Trifunović 7, Gajdobranski 7, Kovačević 8, Božin 7 (Stefan Valentik -), Gnjatović 6, Ahmetović 7, Zeljko 7 (Tančić 7).

KULA: Janičić 6, Radulović 6, Tapai 6, Vojnović 7, Kukolj 6, Babić 6 (Bodiš 6), Radulović 6, Jovan 6,  Dražić 7, Bukajlović 6, Žarić 6.

Fudbaleri Vojvodine zabeležili su prvu pobedu protiv solidne ekipe Rusina. Domaćin je promašio tri igledne prilike, da bi gosti prvi došli u vodstvo u 29.minutu golom Đukanovića,što je bio konačan rezultat prvog poluvremena. Udrugom delu domaćin je krenuo odlučnije prema golu gostiju,koji su u nastavku pali. Golovima braće Stanojev Milovana i Gojka  domaći su preokrenuli rezultat.Tačku na pobedu stavio je Tima Nikolić u 83 minutu iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca.

Đ. Štrbac

Vojvodina - Rusin  4:1 (0:1)

TOVARIŠEVO: Igralište Vojvodine, gledalaca oko 100, sudija: Mitrović (Oyaci). Strelci: M. Stanojev u 60. i 65. G. Stanojev u 62. i T. Nikolić u 83. za Vojvodinu, a S. Đukanović u 29. minutu za Rusin. Žuti kartoni: Ramić i T. Nikolić(Vojvodina) a  Budimski i Kočiš(Rusin)

VOJVODINA:Đukić, Nikolić, Ramić, Mustafović, Turi, Vučić, Milovanov( G.Stanojev)  Milićević (Jovanov), Ranisavljev (Cvijić), Vujanović, M.Stanojev.

RUSIN: Ž Oros, Fekete, Budimski (Kočiš) ,Holik, Hrnjčar, Pavlović, Rac(Sajanković), B.Oros, Đukanović, Branković, Čizmar.

Rezultati:

Stari Grad - Kula 3:0, Stanišić - Slavija 2:0, Lipar - Hajduk Junior 1:1, Vojvodina - Rusin 4:1, Crvenka - Mladost (K) 4:0, Budućnost  (M) - Budućnost (P) 2:1, Hercegovac - ŽAK 1:1, Borac (BG) - Krila Krajine 3:3.