Partizan osvojio duplu krunu, u finalu Kupa bolji od Zvezde

27.05.2017. 15:44 22:04
Izvor: FoNet

NOVI SAD: Posle fantastino borbenih 90 minuta, Partizan je osvojio Kup Srbije, a time i duplu krunu jer je proteklog vikenda slavio i titulu šampiona u državnom prvenstvu. Svaka čast Partizanu na osvojenim trofejima, ali i Crvenoj zvezdi na sjajnoj borbi.

Partizan je osvojio 14. pehar nacionalnog kupa u klupskoj istoriji.

Pred oko 25.000 gledalaca na stadionu u Humskoj meč je odlučio gol Nikole Milenkovića u 42. minutu.

Mladi defanzivac je na oproštaju od Partizana, pošto karijeru nastavlja u Fiorentini, glavom pogodio mrežu Zvezde posle kornera Marka Jankovića i doneo crno-belima duplu krunu.

Ekipa Marka Nikolića trećim trijumfom ove sezone nad večitim rivalom potvrdila je dominaciju u srpskom fudbalu, spojivši oba trofeja, uz impozantnu seriju od 37 utakmica bez poraza, među kojima su samo četiri remija.

Trener fudbalera Partizana Marko Nikolić ocenio je da je njegov tim zasluženo došao do trofeja Kupa Srbije, dok je kolega iz Crvene zvezde Boško Đurovski imao potpuno drugačije mišljenje.

"Trudim se realno da gledam, morali smo da ranije rešimo meč, do nekog 70. minuta. Ipak, najbitnije je da smo došli do šeste duple krune, ponosan sam na moje igrače. Treći put slavili smo protiv večitog rivala, uz jedan remi, sve je u potpunosti zasluženo", rekao je Nikolić posle utakmice.

Trener crveno-belih Boško Đurovski nije se složio sa Nikolićem.

"Bolji smo bili tokom celog meča, ne samo prvih pola sata, a Partizan je igrao na kontre. Moram da kažem da sam ponosan na svoj tim, iako nismo osvojili nijedan pehar", poručio je Đurovski.

Zvezdin špalir fudbalerima Partizana posle Kupa

Fudbaleri Crvene zvezde napravili su špalir kolegama iz Partizana posle poraza u finalu Kupa Srbije.

Igrači Zvezde, podeljeni u dva reda, aplaudirali su večitom rivalu uoči izlaska na podijum fudbalera Partizana i podizanja pehara nacionalnog kupa.

Kapitenu Partizana Saši Iliću trofej je uručio nekadašnji golman crno-belih Ivica Kralj.

`95 Milijaš šutira iz slobodnjaka, fantastičan udarac. Stevanović se istakao, sjajnom paradom je spasio svoj gol.

`90 Sudija Mažić odlučuje da se igra još pet minuta.

`88 Na teren ulazi legenda partizana Saša Ilić. On menja crnogorskog reprezentativca Marka Jankovića.

`85 Leonardo napušta teren, Menja ga Radin. Milić utrčava u Partizanov kazneni prostor, pada, ali penala nema.

`84 Posle faula Jevtovića, Luković šutira iz slobodnog udarca. Prebacuje živi zid, ali i gol Partizana.

`80 Fantastičan udarac Boaćija sa ivice šesnaesterca, Nemanja Stevanović se poprilično namučio da spase svoju mrežu.

`77 Đurđević u kontri pretrčava ceo teren. Na kraju je bio sebičan, umesto do uposli Leonarda, šutira pored gola.

`75 Munir zaustavlja rukama Milića i dobija žuti karton.

`71 Još jedan sjajan udarac Leonarda koji zaustavlja Kahriman.

`70 Ristić šutira sa oko 17 metara po zemlji, lopta je zakačila jednog igrača Partizana, ali nije prevarila Stevanovića.

`66 Plavišću žuti karton zbog starta nad Vulićevićem

`65 Leonardo sjajno reaguje na centaršut. Petković kasni, pa Leonardo zahvata loptu glavom, ali ona odlazi preko gola.

`63 Rezervista Milić pada ispred gola Stevanovića, ali Mažić samo odmahujue rukom.

`60 Prva izmena u Zvezdi. Izlazi Srnić, a menja ga Milić.

`55 Plavšić prolazi po desnoj strani pravo u šesnaesterac Partizana. Šalje povratnu loptu, ali Srnić puca visoko preko gola.

`52 Jevtović pokušava sa velike daljine da iznenadi Kahrimana, ali lopta odlazi preko prečke.

`49 Boaći prima loptu desno od šesnaesterca Partizana. Odmah šutira, ali daleeeeko od okvira gola.

`46 Počelo drugo poluvreme. Oba tima izašla na teren u neizmenjenim sastavima.

Kraj prvog poluvremena. Dobra borba, prilike na obe strane, ali i pored početnog pritiska Zvezde, može se reći da je Partizan bio konkretiji. Imao je duplo više udaraca ka golu, što je i razultiralo vođstvom od 1:0.

`45 Petković pokušava da ijednači, ali lopta koju uputi na gol Partizana odlazi preko gola.

`42 Goooooooooool. Partizan vodi. Nikola Milenković odlično reaguje na loptu ubačenu iz kornera i glavom je prosleđuje u levu donji ugao Kahrimanovog gola.

`40 Munir dribla po levoj strani u liniji peterca. Centrira. Plavšić dobro šutira, ali Kahrima brani.

`38 Počela je i kiša u Beogradu.

`36 Leonardo šutira iz slobodnog udarca, ukoso sa leve strane na ivici šesnaesterca. Jak udarac, Kahriman boksuje loptu u korner.

`34 Zbog pogibeljnog starta nad Đurđevićem, Donald dobija žuti karton. Požuteo i Leonardo zbog rekacije.

`33 Posle centaršuta Petkovića, Srnić šutira glavom ali je Stevanović siguran, pravi paradu i hvatal loptu.

`30 Leonardo još jednom šutira, ali Kahriman brani. Partizan sve više preti golu večitih rivala.

`29 Janković prima loptu na grudi i iz kolena šutira sa oko 18 metara. Kahriman jedva spasava svoju mrežu.

`25 Nova šansa za Leonarda. Nakon dodavanja Kosovića. Brazilac desetak metara šutira pravo u Kahrimana.

`23 Polovina prvog poluvremena. Mihajlo Ristić šutira iz slobodnog udarca sa oko 20 metara, ali metar iznad prečke Partizana.

`17 Partizan dva puta šutira iz daljine, ali su oba udarca izblokirana.

`16 Zvezda nastavlja sa incijativom. Sve vreme preti.

`11 Partizan se napokon oslobodio pritiska. Leonarodo na ivici linije od 16 metara dribla fdvojicu odbranbenih iugrača Zvezde. Šutira, ali tik iznad prečke. Da je bio precizniji, Kahriman bi mogao samo da izvadi loptu iz gola.

`9 Verovali ili ne, Partizan se brani, i to teško. Zvezda je imala nekoliko poluprilika.

`6 Zvezda ima incijativu u prvih pet minuta. Partizan daleko od gola Kahrimana.

`4 Boaći pada u šenaestercu Partizana. Ali, ne, ne, nema panela.

`3 Bakljada na obe tribine, i na južnoj i na severnoj.

`1 Već u prtvom minutu Ostojić (Partizan) dobija žuti karton zbog grubog starta.

`1 Na zvižduk sudije Mažića, utakmica je počela.

Partizan: Stevanović – Vulićević, Ostojić, Milenković, El Munir – Jevtović, Kosović – Mihajlović, Janković, Leonardo – Đurđević

Zvezda: Kahriman – Petković, Luković, Le Talek, Anđelković – Donald, Srnić, Ristić, Plavšić, Kanga – Boaći

Stadion Partizana: 25.000

Sudija: Milorad Mažić

Ovo je četvrti sudar Partizana i Crvene zvezde ove sezone, drugi u Humskoj, a crno-beli su mnogo uspešniji sa dve pobede i remijem.

Trener Partizana Marko Nikolić pozvao je svoje igrače da poslednji put ove sezone prikažu kvalitetnu partiju i produže seriju na 37 mečeva bez poraza.

"Ostaje žal što sam propustio finale Kupa u mom prošlom mandatu u Partizanu. Imam bezbroj motiva, a siguran sam da će i moji igrači biti na nivou kakav iziskuje finale. Zadovoljni smo zbog titule, možda neko kaže i rasterećeni, ali moramo da imamo poštenje prema našim navijačima i priredimo im radost".

Njegov kolega sa klupe Zvezde Boško Đurovski očekuje reakciju tima i da slavi u Humskoj.

"Očekujem dobar meč i spektakl, svi akteri moraju da budu na nivou kakav dolikuje. Igrao sam finala kao trener i igrač, znam kakav je osećaj, očekujem da naša ekipa posle izgubljene titule pronađe snagu i pobedi", poručio je Đurovski.

Kup Srbije: Partizan merka duplu krunu, Zvezda pehar utehe

26.05.2017. 19:43 19:45
Kup Srbije: Nikolić: Samo pobeda; Đurovski: Da pronađemo snagu

25.05.2017. 14:06 19:49
Kup Srbije: Mažiću Partizan-Vojvodina

08.05.2017. 17:53 17:55