Vojvođanska liga – jug: Lider zaustavljen u Erdeviku

23.05.2017. 16:02 16:04
Izvor: D. Ivanić/Nedić (Kabel), Lazarević (2) i Panajotović (7) Sremac

Erdevičani, su pokazali, u ovom meču, da mogu, mnogo, više, od onoga što pokazuje skor bodova na tabeli. Bili su bolja ekipa od gostiju iz Bačkog Jarka, lidera na tabeli, i već novog trećeligaša.

A, domaćini, kako se prvenstvo polakao bliži kraju sve bolje igraju. Zato, i ovaj, poraz gostiju, nikoga ni malo ne čudi. I na kraju, favorizovani gosti su dobro i prošli, jer su domaći strelci prokockali još nekoliko lepih prilika.

N. Đ.

Sloga - Mladost (BJ) 3:2 (1:1)

ERDEVIK: Stadion Sloge, gledalaca 150, sudija Arsić (Novi Sad).Strelci: Považan u 21, Halilović u 50.i Smiljanić u 55. za Slogu,a  Đorđević u 13. i Đokić u 82. minutu za Mladost. Žuti kartoni: Smiljanić (Sloga), Lolić, Đokić (Mladost). Crveni karton: Đokić (Mladost).

SLOGA: Roška 7, Kovačević 7 (Teofilović), Matić 7 (Sladojević), Zazić 7 (Gačić), Simeunović 7, Smiljanmić 7, Halilović 7,  Považan 8, Glumčeić 7, Mikić 7, Cvijić 7.

MLADOST: Lolić 7, Pantoš 7, Todorović 6, Đukić 7, Miloš Kovačević 6, Vejin 7, Milan Kovačević 7, Grahovac 6, Runjevac 7, Đorđević 7, Đokić 7.

U susretu otvorenog garda fer i korektne igre na obe strane Kabel je zasluženo stigao do slatkog minimalca. Prvu priliku propustio je  Petrović, šutirao je kraj istrčalog golmana Travice, ali je prezimenjak u redovima Sremca Nenad sa same gol linije izbio loptu.

Gol odluke pao je iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca pošto je Vlaisavljević oborioTrivunovića, a siguran realizator bio je Goran Nedić.

Propustili su domaći kolosalnu priliku da poveća ju rezultat, Vučković je dubinskom loptom na levom boku pronašao Ostojića, a ovaj uputio upotrebljiv centaršut za Popadića koji šalje loptu kraj same stative.

U nastavku je jednu jedinu neodlučnost odbrane Kabela mogao da kazni pokretljivi Cvetičanin,na sreću Tarabića pogodio je prečku.Do kraja meča šanse su pro kockali Popadić, Ostojić i Nedić odnosno Ćurčić koji je bio prekratak da ubaci loptu u mrežu.

M. Po.

Kabel – Sremac 1:0 (1:0)

NOVI SAD: Igralište Kabela, gledalaca 100. Sudija: Banjac (Inđija). Strelac Nedić u 25.minutu (iz penala). Žuti kartoni: Topolić (Kabel), Račić, Vlaisavljević (Sremac).

KABEL: Tarabić 7, Radinović 7( Vasić 7), Ostojić 8, Šijan 7, Vučković 8, Topolić 7, Trivunović 8, Nedić 7, Popadić 7( Nikolić 7),Petrović 7, Papović 7 ( Brkanović -).

SREMAC: Travica 7, Lazarević 7, Petrović 7, Račić 7, Vlaisavljević 7, Štetić 7, Panajotović 6, Medić 7, Ćurčić 6 , Knežević 8, Cvetičanin 7.

NOVI SAD: Kabel - Sremac 1:0, ČURUG: Hajduk - Indeks 1:2, ŽABALJ: ŽSK - Podunavac 0:7, ERDEVIK: Sloga - Mladost (BJ) 3:2, LAĆARAK: LSK -Sofeks 4:0, VETERNIK: Veternik - Slavija 1:3, KUPINOVO: Kupinovo -  Borac 0:0, STARA PAZOVA: Jedinstvo - Hajduk (B) 3:1.