Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Policajci traže oštrije kazne za kriminalce

06.02.2017. 20:00 11:39
Piše:

Zbog, kako su ocenili, loše bezbednosne situacije i loše kaznene politike prema kriminalcima, danas su u Novom Sadu protestovali pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova.

Više stotina policajaca iz cele Srbije okupilo se ispred novosadske Palate pravde sa zahtevom da sudovi i Tužilaštvo rade svoj posao, da budu nezavisni i da pooštre kaznenu politiku. Sindikalni predstavnici su izrazili zabrinutost što izvršioci krivičnih dela prolaze s blagim kaznama.

Predsednik Sindika srpske policije Lazar Ranitović je istakao da naše društvo mora da preduzme nešto da bi se zaštitilo od kriminalizacije.

– Mi ne tražmo povlašćen položaj u odnosu na ostale građane, tražimo da se pooštri kaznena politika za sve. Neka bude zakon, neka bude surov i jednak za sve! – poručio je Ranitović, i dodao da je to poruka ovog skupa.

Zamenik predsednika Sindikata srpske policije Mile Lazarević je istakao da danas, nažalost, nema nezavisnog sudstva.

– Dokazali su to brojnim primerima, puštajući okorele kriminalce na ulicu – rekao je Lazarević okupljenim pripadnicima policije. – Podsećam vas, napadači na policijske službenike su, po pravilu, okoreli kriminalci, višestruki povratnici, koji su osuđivani uslovno, oslobođeni ili amnestirani. Zato smo tu da pokažemo šta mislimo o njihovom radu.

Na skupu je poručeno da svaki pripadnik policije predstavlja državu, a da je svaki napad na policijskog službenika – napad na Srbiju.

Predstavnici Sindikata srpske policije su apelovali na medije da ne promovišu kriminalace po raznim rijaliti programima. Oni su nosili transparente „Ne zakon sile, već sila zakona!”, „Ako staneš ispred – stani da zaštitiš, ako staneš iza – stani da podržiš!”, „Juče Jevrosimov, sutra ti”, kao i zastave na kojima su bili ispisani nazivi iz kojih gradova dolaze.

Protestu u Novom Sadu prisustvovali i pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova iz Beograda, Apatina, Lazarevca, Čačka, Užica, Kruševca, Zaječara, Prijepolja, Negotina, Ljubovije, Pančeva, Sremske Mitrovice, Novog Sada... Nakon protesta, delegacija je predala  svoje zahteve i razgovarala s predstavnicima suda i Tužilaštva.

– Bili smo kod predsednika Osnovnog suda koji razume naše nezadovoljstvo, koje će to preneti svim postupajućim sudijama u ovom sudu, pogotovo u krivičnom odeljenju – izjavio je nakon sastanka Mile Lazarević.

D. Nikolić

Lažna dojava o bombi

Dok je trajao sastanak delegacije Sindikata srpske policije s predstavnicima Tužilaštva, stigla je anonimna dojava da je u zgradi suda i Tužilaštva postavljena bomba. Palata pravde je evakuisana, a Kontradiverziona jedinica je utvrdila da se radi o lažnoj dojavi.

Piše:
Pošaljite komentar
Ukupan broj komentara je: 0