Svirka u sećanje na Džona Lenona
02.12.2016.
20:39
21:52
Komentari (0)
U kafeu „Oblomov”, Vojvođanskih brigada 16, u subotu u 20 časova po dvanaesti put se održava „The Beatles nigh”. Po rečima organizatora Slobodana Kaćanskog, „The Beatles nigh”
je prvi put odsvirana 2005. u privatnoj atmosferi, a već sledeće godine je organizovana prva javna svirka koja u bifeu „Oblomov”.
– Dobrom atmosferom i pozitivnom energijom, u dogovoru s Nenadom Patkovićem videli smo da takvu vrstu zabave treba da nastavimo i odlučili smo da se manifestacija dešava jednom godišnje u decembru, kao sećanje na čuvenog „Bitlsa” Džona Lenona, koji je ubijen 8. decembra 1980. godine u Njujorku – kaže Kaćanski, i dodaje da je posle više svirki na drugom mestu, ovaj „The Beatles nigh” ponovo “Oblomovu”. – Tokom prethodnih 12 godina na „The Beatles nigh” su, osim Nenada Patkovića, svirali i Milan Korać i Mladen Maksić, a već godinama deo stalne postavke je i Miloš Krsmanović.
Ulaz se ne naplaćuje.
LJ. P.