Gradska Liga Novog Sada: Vrhovac utišao cvrkut kanarinaca

26.09.2016. 20:11 09:06

Odličan fudbal viđen je u Rumenki gde su domaći golom Darka Vrhovca zasluženo savladali odličnu ekipu Novog Sada.

Jedinstvo - Novi Sad 1:0 (1:0)

RUMENKA: Igralište Jedinstva, gledalaca 150, sudija: Pjevac (Temerin), strelac: Vrhovac u 30. minutu. Žuti kartoni: Bajić, Doroslovački, Mitrović, Bakić (Jedinstvo), Stričević, Gomirac (Novi Sad).

JEDINSTVO: Brojčin 7, Vrhovac 8, Dangubić 7, Mitrović 7, Tanjga 7, Bajić 7, Anušić 8, Žugić 7, Dubačkić 7 (Doroslovački 7), Marić 7 (Bakić 7), Zeljković 8 (Gostojić 7).

NOVI SAD: Bagaš 7, Bandić 7, Svrkota 7, papović 7, Stričević 7 (Filipović 6), A. Rašiovan 7, Spiridonović 7, Stančić 6 (S. Rašiovan 7), Fišer 7, Đaković 6 (Tomanić 7), Gomirac 6.

Gol odluke pao je nakon prekida Zeljkovića u gužvi najbolje se snašao mladi Vrhovac i Bagaš je bio savladan. Nastavili su domaći u istom ritmu, pa je iz slobodnog udarca Tanjga pogodio prečku.

U nastavku su i jedna i druga ekipa pokušavali da postignu gol, međutim, kod udarca Spiridonovića isprečila se prečka, a na drugoj strani Zeljković je pogodio stativu, što je upotpunilo ovu veoma zanimljivu i kvalitetnu utakmicu.

M. Popović

Železničar - Sloga 11:1, Fruškogorski partizan - Bačka 3:2, Obilić - Susek 1:3, Čenej - Centar 2:1, Jedinstvo - Novi Sad 1:0, Borac - Fruškogorac 1:2. Slobodna je bila Moskva.