Kopa Amerika 2016: Mesijev het-trik protiv Paname (video)

11.06.2016. 18:01 13:33

Bio je povređen (ništa strašno, predostrožnost je nalagala da odmori), pa je tako prvi fudbal na Kopa Amerika Sentenario turniru Lionel Mesi osetio u drugom poluvremenu meča sa Panamom u grupnoj fazi.

I baš mu se igralo! Najbolji fudbaler planete postigao je het-trik za ne više od 20 minuta (predivan gol iz slobodnog udarca je među njima), a ubeležio je i senzacionalnu asistenciju za momka sa kojim je, igrajući Soni Plejstejšn kao dečak, postao najbolji prijatelj. Serhio Aguero je u pitanju, ko drugi...

Argentina je savladala Panamu sa 5:0 na Soldžer Fildu u Čikagu i tako obezbedila prolazak u nokaut fazu šampionata koji obeležava 100 godina od prvog Kopa Amerika turnira. Mesi je ušao u igru u 61. minutu umesto Augusta Fernandesa, centralnog veziste Atletiko Madrida, uz ovacije više od 50.000 ljudi koji su, deluje tako po vrisci koju je svaki njegov kontakt sa loptom izmamio, došli samo njega da vide.

Prvi gol za „La Albiseleste" postigao je Nikolas Otamendi, u prvom delu utakmice. To je bio jedini gol na meču dok Mesi nije ušetao na teren.

Između perioda grublje igre, prouzrokovane namerom panamskih fudbalera da se nametnu kako znaju i umeju i tako oteraju Argentince od svog gola, favorit turnira je pokazao koliko moćan ume da bude kada njegove prve dve napadačke linije imaju veče.

Treba naglasiti da je Panami, zemlji koja se u fudbalskom smislu izuzetno razvije već nekoliko godina, bilo mnogo teže da igra kada je u 31. minutu isključen Anibal Godoj.

U drugom meču grupe D, Čile, branilac titule, savladao je Boliviju istim rezultatom kojim je u prvom kolu poražen od Argentine - 2:1. Arturo Vidal je postigao oba gola za Čileance, dok je precizan za tim Bolivije bio Hasmani Kampos (koji je postigao takođe predivan gol).