Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Novak Đoković nastavlja istorijski niz

02.04.2016. 21:54 13:33
Piše:

Najbolji sportista sveta Novak Đoković ispisuje istoriju tenisa praktično svakog dana, pa je sa tom praksom nastavio i u petak. Đoković je pobedio Davida Gofana

sa 7:6, 6:4 i plasirao se u finale turnira Masters serije u Majamiju, gde će se sastati sa Kejem Nišikorijnjem.

Srpski teniser imaće priliku da osvoji rekordnu 28. Masters titulu u finalu, a ukoliko osvoji trofej postaće i najplaćeniji igrač u istoriji ovog sporta. Potpuno neverovatno zvuči podatak da je Novak igrao finale svakog većeg turnira od rođenja svog sina Stefana, a turnir u Majamiju je 18. u nizu takve kategorije (14 titula).

Od oktobra 2014. godine do danas Đoković je igrao uzastopna finala na 11 Mastersa, 5 Gren slemova i dva završna turnira.

Ovo će biti jubilarni deseti susret Đokovića i Nišikorija, a Japanac je slavio u dva okršaja, poslednji put u polufinalu US Opena 2014. godine. Njih dvojica su se iste godine sastali i u polufinalu Majamija, ali je tada Japanac predao meč. Novak u Majamiju igra svoje treće uzastopno, a sedmo ukupno, finale u Majamiju, a ako odbrani trofej postaće prvi teniser koji je osvojio 28 trofeja na turnirima masters serije.

- Uslovi  zaigru su jako teški - objašnjava Novak Đoković. - Ali sm spreman, očekuje me još jedan  težak meč, nadam se da ću nastacvioti seriju. Nišikoeri u poslednje vreme igra odlično, moraću igrati čvrsto, incijativa mora biti na mojoj strani.

Kei Nišikori kaže da nema šta da izgubi u finalnom susretu turnira iz Masters 1.000 serije protiv Novaka Đokovića. Peti reket planete, Japanac je do finala na Floridi stigao pobedom nad Nikom Kirjosom iz Australije u dva seta – 6:3, 7:5.

- Sve je funkiconisalo kako treba protiv Kirjosom. Trudio sam se da budem agresivan, a dobio sam i veliki broj poena na mreži, nadam se da će tako biti i danas. Što se finala tiče, nemam šta da izgubim, pa se nadam da ću odigrati još jedan dobar meč - kaže Nišikori.

Meč između Novaka Đokovića i Keia Nišikorija zakazan je za nedelju od 19 časova.

 

Piše:
Pošaljite komentar