Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Pisanica oslikana motivima Subotice

17.03.2016. 18:02 13:33
Piše:

SUBOTICA: Subotica je na poklon dobila pisanicu, na kojoj su oslikani i motivi Subotice i Palića. Pisanica će biti postavljena ispred Franjevačke crkve sve do Uskrsa. Jaje je oslikano tehnikom naivnih slikara

 i slikarki  iz Koprivičko-križevačke županije, a njihova Turistička organizacija je poklonila pisanicu Subotici.“Pisanica od srca" je projekat Turističke organizacije Koprivničko-križevačke županije iz Hrvatske, koji traje već 10 godina.



– Naša županija se ponosi time da i sa pravoslavcima, katolicima, i sa protestantima ima dobar odnos. Svugde gde mi mislimo da postoje dobri ljudi, nama važni ljudi, mi nosimo našu pisanicu od srca – istakao je Ivan Pal, zamenik gradonačelnika Koprivničko-križevačke županije iz Hrvatske.Pisanica predstavlja darivanje dobra i daje se pred Uskrs.



– Mene posebno raduje da imamo motice iz Subotice. Znači, palićke motive, motiv Gradske kuće... Mislim da je sve to objedinjeno u jedno lepo, uskršnje jaje koje vredi pogledati i mislim da će predstavljati jedan lep mozaik ovde, pred Franjevačkom crkvom – kaže Jene Maglai, gradonačelnik Subotice.Ovo neobično jaje oslikano raznim motivima ravničarskih krajeva  nakon uskršnjih praznika će se ukloniti i ponovo postaviti naredne godine. Pisanica se nalazi u svim većim evropskim metropolama.



S. I.

Piše:
Pošaljite komentar