Bratislav Dikić na lečenju u KCCG
PODGORICA: Bivši šef srpske Žandarmerije Bratislav Dikić, kome se u podgoričkom Višem sudu sudi za pokušaj terorizma na izborni dan 16. oktobra prošle godine, upućen je na lečenje u Klinički centar Crne Gore, gde mu je omogućen kompletan medicinski tretman.
Istovremeno, sudija u tom predmetu Suzana Mugoša saopštila je da se razdvaja postupak u odnosu na optuženog Dikića, prenela je RTCG.
Ona je obavestila sud da je Dikić upućen u bolnicu na osnovu specijalističkog pregleda, a u cilju dalje dijagnostičke evaluacije.
Preporučljivo je da se prijem u bolnicu obavi u narednih jedne do dve sedmice, saopštila je Mugoša, navodeći da se zdravstvena usluga Dikiću može pružiti u okviru zdravstvenog sistema Crne Gore u Kliničkom centru u Podgorici.
Mugoša je rekla da je Dikiću obezbeđen apartman sa svim potrebnim aparatima, a na raspolaganju mu je i lekar sa VMA.
Dikić je prethodno rekao da nema poverenje u lekare crnogorskog Kliničkog centra i zamolio sud da razmotri mogućnost lečenja na VMA u Beogradu.
Ako garancije Ministarstva pravde Srbije nisu dovoljne, ja sam obavešten da je Vlada Srbije spremna da dostavi pune garancije, rekao je Dikić.
On je tražio dozvolu da ga dok je u bolnici mogu posetiti članovi porodice koji, inače, prate suđenje koje je otvoreno za javnost.
Inače, tokom današnjeg suđenja, jedan od optuženih, lider Nove srpske demokratije Andrija Mandić zatražio je da se sa mesta sa kojeg govori ukloni američka zastava.
Optužnicom Specijalnog tužilaštva za pokušaj terorizma obuhvaćeni su dvojica ruskih državljana, Eduard Šišmakov i Vladimir Popov, srpski državljani Miloš Jovanović, Nemanja Ristić, Predrag Bogićević, Bratislav Dikić, Kristina Hristić, Branka Milić, Milan Dušić, Dragan Maksić, Srboljub Đorđević.
Optužnicom su obuhvaćena i tri crnogorska državljanina - opozicioni politički lideri Andrija Mandić i Milan Knežević, kao i Mihailo Čađenović, službeni vozač DF-a, dok se postupak protiv prevodioca DF-a Ananija Nikića vodi posebno.
U postupku su do sada saslušani Dikić, Đorđević, Milić, Hristić i Jovanović koji su negirali krivicu.