Staikuras: Grčka privreda će porasti 4,2 posto ove godine
ATINA: Grčka ekonomija će ove godine porasti po stopi od 4,2 odsto, čime će nadoknaditi polovinu pada zabeleženog 2020, izjavio je danas ministar finansija Kristos Staikuras.
U razgovoru za radio Parapolitika FM, Staikuras je rekao da vladin ekonomski tim kod donošenja odluka sagledava ne samo osnovni, već i negativan scenario, prenosi agencija ANA.
U tom okviru, aktuelna strategija je da se pruži podrška društvu što je više moguće, naveo je on, dodajući da se kontinuirano preduzimaju aktivnosti prilagođavanja mera u zavisnosti od dinamike zdravstvene krize.
Grčki ministar finansija je potvrdio da postoje poteškoće u realizaciji uplate avansnog iznosa od 4,0 milijarde evra iz evropskog Fonda za oporavak, i izrazio očekivanje da će taj novac biti dostupan do kraja prve polovine 2021. godine.