23°C
19.09.2024.
117.058
105.2585

РЕАЛ МАДРИД 15. ПУТ ШАМПИОН ЕВРОПЕ Карвахал и Винисијус казнили промашаје Дортмунда (ФОТО, ВИДЕО)

01.06.2024. 23:01 23:09
Извор: Tanjug (AP Photo/Ian Walton)

ЛОНДОН: Фудбалери Реал Мадрида освојили су 15. титулу првака Европе, пошто су вечерас на лондонском Вемблију у финалу Лиге шампиона савладали Борусију Дортмунд резултатом 2:0.

Први гол постигао је Дани Карвахал у 74. минуту, главом после корнера Тонија Кроса, а други Винисијус Жиниор у 83. минуту на асистенцију Џуда Белингема после грешке Јана Матсена.

На тај начин Борусија је кажњена за бројне промашаје, посебно у првом полувремену, мада је и голман Мадриђана Тибо Куртоа сјајно интервенисао након покушаја Карима Адејемија и Никласа Филкрига.

Дортмунд је изгубио друго од три финала Лиге шампиона, а Реал има девет од девет.

Тони Крос се опростио новом титулом Лиге шампиона, петом са Реалом, укупно шестом, а трофејни низ наставио је и тренер Карло Анћелоти освајањем пете титуле, треће са Реалом, плус још две као фудбалер.

Подсећамо, почетак финала је каснио. Наиме, само што је судија Винчић свирао старт меча, навијачи су улетели на терен, тако да се чекало да их обезбеђење удаљи.

ПОГЛЕДАЈТЕ СТРАШАН ИНЦИДЕНТ У МОНТЕ КАРЛУ, трка формуле један прекинута (ВИДЕО)

26.05.2024. 15:41 16:33