REAL MADRID 15. PUT ŠAMPION EVROPE Karvahal i Vinisijus kaznili promašaje Dortmunda (FOTO, VIDEO)

01.06.2024. 23:01 23:09
Izvor: Tanjug (AP Photo/Ian Walton)

LONDON: Fudbaleri Real Madrida osvojili su 15. titulu prvaka Evrope, pošto su večeras na londonskom Vembliju u finalu Lige šampiona savladali Borusiju Dortmund rezultatom 2:0.

Prvi gol postigao je Dani Karvahal u 74. minutu, glavom posle kornera Tonija Krosa, a drugi Vinisijus Žinior u 83. minutu na asistenciju Džuda Belingema posle greške Jana Matsena.

Na taj način Borusija je kažnjena za brojne promašaje, posebno u prvom poluvremenu, mada je i golman Madriđana Tibo Kurtoa sjajno intervenisao nakon pokušaja Karima Adejemija i Niklasa Filkriga.

Dortmund je izgubio drugo od tri finala Lige šampiona, a Real ima devet od devet.

Toni Kros se oprostio novom titulom Lige šampiona, petom sa Realom, ukupno šestom, a trofejni niz nastavio je i trener Karlo Anćeloti osvajanjem pete titule, treće sa Realom, plus još dve kao fudbaler.

Podsećamo, početak finala je kasnio. Naime, samo što je sudija Vinčić svirao start meča, navijači su uleteli na teren, tako da se čekalo da ih obezbeđenje udalji.

POGLEDAJTE STRAŠAN INCIDENT U MONTE KARLU, trka formule jedan prekinuta (VIDEO)

26.05.2024. 15:41 16:33