117.0208
107.8135

Успела генерална проба: Србија декласирала Боливију ( 5:1)

09.06.2018. 17:49 19:52

Фудбалери Србије у генералној проби пред Светско првенство у Русији декласирали Боливију у Грацу резултатом 5:1.

Три гола за Србију постигао је Александар Митрови, а по један Љајић и Ивановић.

Може се рећи да радује оваква игра изабраника Младена Крстајића пре први меч на СП против Костарике. Наши су играли реплшаво са жељом да се постигне гол више.

Ток меча:

90` После центаршута Коларова након прекршаја, Марко Грујућ је тукао главом али преко гола.

79` После центаршута Костића, Тадић је захватио лопту волејом, али није био прецизан.

68` БОООМБА Митровића за 5:1. Српски репрезентативац је добио лопту на средини терена истрчао до 20 метара до гола Боливије и јаким ударцем сместио лопту под пречку. Његов трећи гол на утакмици. После овог гола, заменио га је на терену Пријовић.

62` Поново Тадић и Вискара у главним улогама. Тадић је јако, под пречку шутирао са око 20 метара, али је голман Боливије био сигуран.

60` Нова шанса за Србију. Тадић је шутирао са око 6 метара али је Вискара одбранио.

55` Костић је шутирао оштро по земљи али поред стативе, иако је имао слободног Коларова који је био сам пред голом.

48` ГОООЛ Након шансе за Србију када је Ивановићев ударац после корнера одбранио голман Боливије, уследила је контра и Кампос је смањио на 4:1,

42` ГОООЛ Ивановић је затресао мрежу Боливије након што му је у шеснаестерцупротивника Митровић маказицама проследио лопту.

36` Неколико прилика за играче Србије да промене резултат. Тукао Ивановић, па Митровић. Погођена је и пречка гола Боливије.

23` ГОООЛ За трећи гол Србије заслужан је опет Митровић. Поново, након полуконтре, лопта је дошла до Љајића који је проследио до Митровића. Овај је био сигуран са око 8 метара.

22` Костић се опробао са око 17 метара и умало да повећа предност Србије.

19` ГОООЛ Љајић је после контре постигао гол за Србију. Ивановић је prеthodno упослио Тадића у шеснаестерцу Боливије, а овај је ди Љајића упутио повратну лопту што је било довољно да је мирно проследи у мрежу.

4` ГОООЛ Србија голом Александра Митровића води са 1:0. Најпре је тукао Сергеј Милинковић Савић, а Митровић је натрчао на одбијену лопту и није му било тешко да погоди мрежу.

После пораза од Чилеа (1:0), ово је била  последња прилика за селектора Младена Крстајића до изабере идеални тим који ће се на почетку СП супротставити Костарики, а потом и Швајцарској и Чилеу.

Крстајић се одлучио да у овој утакмици пружи шансу доскорашњем капитену Браниславу Ивановићу који је због повреде одсуствовао са prеthodnog меча.

Стартер је био и Сергеј Милинковић Савић који је против Чилеа ушао са клупе.