Šabac slomio i mađarski BVSC u EVRO KUPU

19.10.2023. 21:28 21:30
Izvor: Pixabay.com

Vaterpolisti Šapca izvojevali su i drugu pobedu u TOP 16 fazi Evrokupa. Posle Primorja iz Rijeke – 10:8, Šapčani su na svom bazenu slavili i protiv mađarske ekipe BVSC sa 10:8 (1:3, 3:1, 2:3, 4:1).

Šabac je loše počeo meč, a Mađari su ubrzo poveli sa 3:0. Stojanović i Dedović su smanjili na 2:3 u drugoj deonici, da bi na poluvremenu rezultat bio izjednačen - 4:4. U nastavku se igralo gol za gol, Toholj je doneo prednost Šapcu (5:4), Mađari izjednačili, Repnović doneo novu prednost, a onda je Mesaroš sa dva gola doneo preokret gostima uoči poslednje četvrtine (7:6). U poslednjoj deonici su Šapčani uspeli sa dva gola da preokrenu na 8:7, ali se nisu dali Mađari. Stigli do novog poravnanja. Mačić je ponovo doneo prednost Šapčanima, a Korać je realizovao peterac za konačnih 10:8, na 90 sekundi pre kraja.

U prvoj rundi, Šabac je pobedio Primorje iz Rijeke, dok je BVSC slavio protiv Hanovera. U narednoj rundi, Šabac gostuje Hanoveru. U drugom meču grupe, Primorje je pobedilo Hanover sa 13:9, pa Šabac ima šest, Primorje i BVSC po tri, a Hanover je bez bodova.

G. M.

SJAJAN START Vaterpolisti Šapca pobedili Dinamo iz Bukurešta na startu kvalifikacija

22.09.2023. 07:26 07:30