Nema lakih protivnika: Preokret odbojkaša Srbije za trijumf nad Egiptom

03.10.2023. 07:36 09:09
Izvor: FIVB

Odbojkaši Srbije ostvarili su drugu pobedu na kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre u Parizu 2024. godine pošto su u Tokiju u trećem kolu grupe B savladali Egipat 3:1.

„Orlovi“ su svesni da nema lakih protivnika jer je ulog zaista veliki, a to se pokazalo i u još jednom duelu pošto su Egipćani poveli 1:0, ali je ekipa selektora Igora Kolakovića uspela da preokrene i sledeća tri seta dobije ubedljivim rezultatom.

Sledeći protivnik našoj reprezentaciji koja 12 godina nije učestvovala na olimpijskim igrama biće Finska u sredu od 6 časova ujutru. Srbija je favorit i u ovom duelu, ali posle iznenađujućeg poraza od Turske i izgubljenog prvog seta od Egipta, treba biti oprezan i maksimalno koncentrisan. Srpski tim ima i trijumf iz drugog kola nad Tunisom.

Srbija – Egipat 3:1 (18:25, 25:19, 25:14, 25:16)

TOKIO: Dvorana Jojogi, gledalaca: 1000, sudije: Burkijevič (Poljska), Pučer (Italija).

SRBIJA: Ivović 14, Kovačević 13, Luburić 12, Nedeljković 9, Mašulović 6, Krsmanović 2, Kujundžić 2, Todorović 2, Podraščanin 1, Kapur (libero), Batak, Perić, Atanasijević, Krsteski (libero).

EGIPAT: Haikal 12, Isa 11, Masud 9, Seodi 8, Afifi 7, Abdala 3, Kater 1, Ali 1, Omar 1, Elakani, Hasan (libero), Noreldin (libero), Eisa, Sajedin.