Košarkašice Vojvodine u finalu Kupa Milan Ciga Vasojević

13.03.2021. 14:51 17:40
Izvor: KSS

VRŠAC: Košarkašice Vojvodine plasirale su se u finale Kupa "Milan Ciga Vasojević", pošto su u Vršcu u prvom polufinalu pobedile Crvenu zvezdu sa 71:59.

Crveno-bele su na samom uvodu imale više energije i posle četiri minuta igre zahvaljujući odličnoj Naumčev povele 9:4. Međutim, Novosađanske su brzo stigle do izjednačenja posle trojke Cukić, a onda i do vođstva kada je Podunavac pogodila za tri (14:11, 7. minut). Sve do kraja prve deonice, Vojvodina je držala prednost, a na prvu pauzu otišla sa 18:13.

Otovrila je drugu deonicu poenima Adamović za 20:13, ali je Zvezda uhvatila pravi ritam, iskoristila greške protivnika, uzvratila serijom 13:0 za četiri minuta i posle trojke Katanić ponovo povela 24:20. Konsolidovala se najzad ekipa iz Novog Sada, iskoristila nekoliko kontranapada i u 17. minutu ponovo je bilo nerešeno – 26:26. Do poluvreme se praktično igralo koš za koš, uz dosta čvrste odbrane, da bi Vojvodina 021 u finišu bila nešto preciznija i otišla na veliki odmor sa „plus četiri“ – 36:32.

Bolje su Novosađanke otvorile treću četvrtinu, Zvezda nije uspevala da postavi napad, pa je posle četiri vezana poena iskusne Adamović posle četiri minuta igre bilo 42:34, a u 28. minutu i najvećih „plus deset“ za Vojvodinu – 49:39. Crveno-bele su ipak zadržale priključak i smanjile na 46:51 na kraju trećeg perioda.

Poentirala je uz faul Adamović na stratu četvrte četvrtine, ali je uzvratila odlična Janković, pa Naumčev, i Zvezda je opet bila u igri i prišla na dva poena zaostatka – 55:57, 35. minut. Ušlo se u neizvesnu završnicu, da bi Jovović trojkom ponovo donela Vojvodini pet poena viška, a onda Cukić sa četiri pogođena slobodna bacanja i velikih 64:56 tri i po minuta pre kraja. Pokušala je Katanić trojkom da smanji, ali nije uspela, da bi Adamović sa dva penala donela Novosađankama deset poena prednosti tri minuta pre poslednje sirene – 66:56. Vojvodina je u završnici iskusno sačuvala prednost i zasluženo stigla do finala Kupa Milan Ciga Vasojević.

Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Jovana Adamović sa 21 poenom, a imala je i pet asistencija, dok je u timu Zvezde najbolja bila Maša Janković sa dabl-dabl učinom od 17 koševa i 11 skokova, a Nevena Naumčev je ubacila 21 poen uz četiri uhvaćene lopte.

Košarkašice Vojvodina sutra će se u finalu za trofej boriti sa boljim iz duela Art Basket - Radivoj Korać.

Vojvodina 021 – Crvena zvezda 71:59 (18:13, 18: 19, 15:14, 20:13)

VRŠAC: Hala Milenijum, bez prisustva gledalaca, sudije: Smiljanić, Ivanović, Jevtović.

VOJVODINA 021: Jakovljević 2, Mišeljić 12 (9 sk), Podunavac 13, Le. Radulović, Adamović 21, Grujić, Opačić 2, Selaković, Todorović, Cukić 10, Đorđević, Jovović 11.

CRVENA ZVEZDA: Naumčev 21, Katanić 13, Janković 17 (11 sk), Nedeljkov, Bojović 2, Dešić, Čorto, Deurić, Spasovski, Ristić, Avlijaš 6, Zečević.