VOJVOĐANSKA LIGA – SEVER: Peticom do trećeg mesta

28.05.2024. 13:11 13:16
Izvor: Privatna arhiva/Bajmočani proslavljaju pobedu u meču sa Hercegovcem

Početak je bio uzbudljiv, već u petom minutu Miletić je pogodio prečku sa 20 metara.

Radnički (B) - Hercegovac 5:1 (1:0)

BAJMOK: Sportski centar, gledalaca 500, sudija: Đurčić (Titel), strelci: L. Lebović u 30. Orčić u 65. 68. (iz penala) u 75. Kolak u 85. za Radnički, Tešanović u 60.minutu za Hercegovac.

RADNIČKI: S. Lebović 7, Kujundžić 7, Lukić 7 (Kolak 7,5), Lebović 8 (F. Tosenberger), Babić 7,5 (Milić), Ljubojčić 7, Miletić 7 (D. Tosenberger), Šimić 7,5, Vukelić 7,5, Stojanović 8, Petrović 7 (Orčić 8,5).

HERCEGOVAC: Dražić 6,5, Tadić 6, Zorić 6, Đorđević 6, Bajat 6,5, Petrović 6, Adamović 6,5, Sudžum 6,5, Sakač 6, Raduković 6, Tešanović7.

Malo kasnije Vukelić je šutirao pored stative, a u 30. minutu Bamočani su upoveli, Luka Lebović prošao je po levoj strani pobegao odbrani i sa 16 metara iskosa poslao loptu u mrežu.

U 60. minutu Sudžukov je vratio loptu, a Tešanović je sa nekoliko  metara izjednačio. Srđan Orčić je sve rešio, postigao je vodeći pogodak, a onda  i sa penala bio precizan.

S. St.

Solunac  - Mladost (BP) 1:0 (0:0)

KARAĐORĐEVO: Stadion Solunca, gledalaca 200, sudija: Olujić (Kula), strelac: Bogićević u 93. minutu.

SOLUNAC: U. Slepčević 7, Marijanović 7, Kulundžija 7,5, Samardžija 7, Kusturić 7, Kangrga 7,5, Bogićević 8, Milkić 7, D. Slepčević 7 (Kilibarda 7), Kosovac 7,5, Boćović7 (Užar), Budimčević 7.

MLADOST (BP): Dudaš7,5, Štefek 7, Šproh 7, Mi. Kovačević 7, Gluvić 7, M. Kovačević 7 (Ilić), Renić 7,5, Kanja 7,5 (Bajić), Vještica 7 (Bohut 7), Fabri 7, Jovović 7.

Do poslednjeg minuta vodila se žestoka borba, domaćin je postigao gol u trećem minutu nadoknade, a precizan je bio Bogićević.

S. St.

Vrbas - Bačka 4:0 (3:0)

VRVAS: Stadion kraj Šlajza, gledalaca 150, sudija: Šipoš (Subotica). Strelci: Drakulović u 30. Klisarić u 38 . Vasić u 39. i Krainović u 68. minutu. Žuti kartoni: Živkucin, Bajić, Miličković (Vrbas), a Sabo, Gnjatović (Bačka).

VRBAS: Damjanović 7, Šćepanović 7, Vujošević 7, Drakulović 8( Paunović), Vasić 8 (Miličković 7),  Živkucin 7, Bajić 8, Tepavčević 7( Šoškić), Mićunović 8, Krainović 8, Klisarić 8 (Hrnjački 7).

BAČKA: Sabo 6, Gnjatović 6, Vrana 6 (Temunović 6), Arežina 6, Matijašević 6 (Malenčić), Mezei 6 , Kiš 6, Glišović 6, Bašić Palković 6, (Nenadović 6), Kujundžić 6 (Ćakić), Bursać 6 (Šijačić 6 ).

Vrbašani su deklasirali goste iz Subotice i prema prikazanoj igri i propuštenim prilikama, pobeda domaćina mogla je biti još i uverljivija. Golovima Drakulovića, Klisarića, Vasića i Krainovića, puleni Dragana Tepavčevića potvrdili su da će spremno dočekati baraž susrete za ulazak u viši rang.

M. Jovičić

Preporod - Mladost (A)1:6 (1:2)

NOVI ŽEDNIK: Stadion Preporoda, gledalaca 200, sudija: Trivunović (Sombor), strelci: Koponja u 19. za Preporod, Đukić u 13. i 69. Majstorović u 29. J. Bačić u 66. i 83. i A. Jovović u 84. minutu za Mladost.

PREPOROD: Vuković 6, Kurušić 6, Taši 6, Papdi 5,5, Novaković 5,5, Prezulović 5,5, U. Kovač 6 (Morak), Kapetanović 5,5, Đuranović 6, M. Kovač 6,5, Koponja 7.

MLADOST (A): Jelićić 7, Desnica 7, O. Bačić 6,5, Arsović 6,5 (Štrbac 7), Vejinović 7, Majstorović 7, Đukić 8, A. Jovović 7, Rodić 7 (Đeri), Uzelac 7 (J. Bačić 7).

Apatinci su bolje otvorili utakmicu  i preko Đukića poveli,  uspeli su domaći da izjednače, ali onda su gosti preuzeli sve u svoje ruke i ubedljivo pobedili.

S. St.

Sloga - Vojvodina (BG) 2:0 (0:0)

ČONOPLJA: Igralište Sloge, gledalaca 300, sudija: Žutić (Lovčenac), strelaci: Antunić u 62. i Milošević u 75. minutu.

SLOGA: Zorić 7, Erdelji 7, Andrišić 7 (Ninković 7), Radosavljević 7, Milošević 8, Antunić 8 (Eror), Vukas 8, Mitrović 7, Kurić 7 (Lakić), Prodanović 7 (Konjević), Rajčanji 7 (Rašković).

VOJVODINA: Šovljanski 7, Kiš 6,5, Ilić 7, Radosavljević 7, Brkić 6,5, Erdeljan 7 (Bito 6,5), Božić 7, Janković 7, Kopre 6,5 (Novaković 6,5), Đekić 6,5, Dabižljević 7.

Čonopljani su pobedom proslavili ulazak u Srpsku ligu, grupa Vojvodina.  U prvom delu nije bilo golova, a u nastavku Antunović je  pogodio mrežu, a nakon toga u 75. minutu Milošević je postavio konačan rezultat.

S. St.

Đurđin - Bajša 3:5 (0:3)

ĐURĐIN: Igralište Đurđina, gledalaca 200, sudija: Malić (Bačka Palanka), strelci: Balać u 65. Vidaković u 63. Stantić u 85. za Đurđin, Šević u 18. Marinković u 20. i 32. D. Rahić u 69. i Bator u 74. za Bajšu.

ĐURĐIN: S. Sarić 6, Hrvacki 6, Kostić 6,5 (Pejić 6,5), Šomođi 6,5, Vuković 6, Balać 7 (Majlac 6,5), Skenderović 7 (Mihajlović 6), Stantić 8, Vidaković 7,5 (Mesaroš 6), Kujundžić 7 (Deli 6), A. Sarić 7.

BAJŠA: Šmit 7, Šević 7 (Stevanović), Varga 7, Nađ 7, Krivokapić 7, Batori 8, Pavičević 7, Vučković 7, D. Rahić 7, Marinkvoić 8, Savin 7 (De. Rahić 7).

Fudbaleri Đurđina koji su se oprostili od lige ni u poslednjem meču pred svojom publikom nisu uspeli da zabeleže pobedu, izgubili su od solidne ekipe iz Bajše.

S. St.

Tabela i rezulati:

Radnički (B) - Hercegovac 5:1, Hajduk - Obilić 3:1, Mladost (T) - Ravangrad 5:2, Preporod - Mladost (A) 1:6, Solunac - Mladost (BP) 1:0, Sloga - Vojvodina (BG) 2:0, Đurđin - Bajša 3:5, Vrbas - Bačka 4:0.