Vojvođanska liga – jug: Prazne mreže u derbiju

17.03.2020. 12:16 12:19
Izvor: D. Ivanić/Renić (9) doneo pobedu Novosađanima u Belegišu

U derbiju kola domaćini su imali inicijativu i više prilika, ali na golu gostiju briljirao je Nenad Ralić koji je ujedno i najzaslužniji što su gosti iz Mačvanske Mitrovice ostali neporaženi.

Borac - Podrinje 0:0

ŠAJKAŠ: Stadion Borca, igrano bez gledalaca , sudija Todić (Vrdnik).

BORAC: Buzadžija 7, Varga 7,5, Kragović 7, Subotin 7, Stanojev 7, Jović 7, Mijić 7 (Grković 7), Rakić 7, Vasin 7, Davidov 7,5, Milovac 7,5.

PODRINJE: Relić 8, Teodorović 6,5, Savinović 6,5, Radovanović 6,5, Baćanin 6,5, Vukotić 6 (Pršić 6), Miailović 6, Trebovac 6, Pantić 6, Džibrić 7 (Đurđević), Stanić 6 (Maksimović 6).

S. R.

Crvena zvezda - Radnički (NP) 2:2 (0:0)

NOVI SAD: Igralište Crvene zvezde, bez gledalaca, sudija: Petrović (Sremska Mitrovica), strelci: Milovanović u 63. i 68. za Crvenu zvezdu, a Balešević u 72. i 88. (iz penala) minutu za Radnički. Žuti kartoni: Kisić, Dokić (Crvena zvezda), Balešević (Radnički).

CRVENA ZVEZDA: Vojvodić 6,5, Kisić 6,5, Jokić 6,5, Dokić 7, Vuković 7, Brborić 7, Babić 7 (Darmanović), Adamek 7, Milovanović 8, Poštić 7, Jovanović 7.

RADNIČKI: Trifunović 6,5, Čeprnja 6,5, Simić 6,5, Bursać 6 (Marković 7), Igrač 7, Cvetković 7, Balešević 8, Šavija 7 (Đurišić), Saračević 6,5, Komazec 7, Knežević 6,5.

Fudbaleri Crvene zvezde napravili su od gotovog veresiju. Nakon prvog dela bez golova uz poništen gol zbog ofsajda Milovanovića, u nastavku je najbolji akter Viktor Milovanović uspeo da savlada Trifunovića.

I drugi put isti igrač nadmudrio je odbranu gostiju udarcem glavom, lobovao je Trifunovića. Činilo se da će domaći doći do prve prolećne pobede. Nisu se gosti predavali pa su preko Baleševića najpre smanjili rezultat. Golu iz slobodnog udarca igrača Radničkog kumovao je loš teren, jer je lopta pogodila busen i prevarila Vojvodića. Dva minuta pre kraja, nakon centaršuta u kaznenom prostoru domćih lopta je u ruku pogodila Jokića, a siguran sa bele tačke bio je Petar Balešević za konačan rezultat.

M. Po.

Podunavac - Mladost (NS) 0:1 (0:1)

BELEGIŠ: Stadion Podunavca, sudija Ranković (Jarak). Strelac: Renić u 18. minutu.

PODUNAVAC: Marić 7, Dobrijević 7, Lečić 6, Paunović 7, Miloš Živković 6, Tintor 6, Soldatović 6, Anđelković 7, Marko Živković 7 (Stojaković), Remić 6 ( Mirčetić 7), Zogović 7 (Milijević 6).

MLADOST: A. Slijepčević 7, Vukaljević 8, Pastor 7, L. Slijepčević 7, Vilotijević 8 (Grujić), Vujović 7, Pejić 8, Gojković 8, Tomčić 7 (Popović 7), Renić 8, Asani 7 (Smiljanić 7).

Iako oslabljeni, domaćini su pokušali da pruže dostojan otpor, daleko iskusnijem rivalu iz Novog Sada. I bilo je i takvih trenutaka na utakmici, kada su domaćini bili bar izjednačeni u igri. Odlučujući trenutak, za pobedu gostiju desio se u 18.minuti. Brzonogi Gojković ubacio je upotrebljivu loptu u prazan prostor.Brži od domaće odbrane bio je Renić i sa nekih desetak metara plasirao je loptu u nebranjeni deo mreže.

M. Radaković

Sloga - Hajduk (D) 2:2 (1:1)

ERDEVIK: Stadion Sloge, sudija Subašić (Veternik). Strelci: Mačvanski u 12. i Uglješić u 58. za Slogu, a Halilović u 33. i Živković u 72. minutu za Hajduk. Žuti kartoni: Stojšić, Đurkić, Stojčić, Uglješić (Sloga), Drndarević, Savićević, Sovilj (Hajduk).

SLOGA: Tojagić 7, Đurkić 7, Stojšić 6, Ivanović 6, Uglješić 8, Bajunović 6, Drobac 6 (Cvijić), Mačvanski 7, Ristić 7, Barić 7 (Miščević), Stojčić 7.

HAJDUK: Leković 7, Halilović 8, Drndarević 6, Derajić 7, Radman 7 (Savićević), Simić 7, Sovilj 6,  Stević 6, Stojanović 6 (Marković), Atić 7, Živković 7 (Trninić).

Derbi meč u Erdeviku rešio je glavni sudija Subašić - remijem. Nije dozvolio pobednika, a na kraju susreta, saglasni su svi akteri, a i delegat, jednostavno suđenje bilo u korist nekog trećeg. Nerešen susret režiran je pre nego što je utakmica i počela u Erdeviku. Uz sve to domaćin je razočaran nedosuđenim penalom, i poništenim golom u nadoknadi vremena, kada je Ivanović postigao čist gol glavom posle kornera. A, gosti su bili nezadovoljni kako je sudija, po slobodnom ubeđenjnu, primenjivao fudbalska pravila.

Derbi meč je počeo šansom za goste, Atića. Potom Dindarević srušio Uglješića u svom kaznenom prostoru, ali Subašićeva pištaljka ostala nema. Onda, sledi dobra akcija domaćih i vođstvo.Barić je izvrsno pronašao Mačvanskog, kome nije bilo teško da matira Lekovića.Halilović je poravnao rezultat.Jednostavno domaćini su ga ostavili samog na penaltiku. Sledi la je ponovo idealna šansa Mačvanskog ali, je lopta prošla tik pored stative.

U nastavku prvu, šansu, za domaće, maši Uglješić, potom je i Stojanović, za goste, bio u idealnoj prilici da postigne gol. I naravno sledi najlepši trenutak na utakmici. Uglješić je s 25 metara izvanredno šutirao i lopta je samo fijuknula pored iznenađenog Lekovića i završila iza njegovih leđa. Potom je šutira Derajić, ali je lopta završila na stativi. Ipak, gosti iz Divoša, uspeli su preko Živkovića, da ponovo poravnaju rezultat.

A. Kuzmić

Sremac (V) - Jedinstvo (SP) 3:2 (0:1)

VOJKA: Igralište Sremca, sudija Čekičević (Morović). Strelci: Mišić u 47. i 75. i Stanišljević u 68.za Sremac, a Đokić u 16. i Živanović u 66. minutzu (iz penala) za Jedinstvo.

SREMAC: Kovačević 7, Kuburović 7, Turčinović 6, Bašanović 7 (Vujasinović 7), Šašić 7 (Stanišljević 7), Vasiljević 7 (Medić), Grujin 7, Spalović 7, Mišić 8, Conjevski 7, Jerković 7, Dimić 7.

JEDINSTVO: A. Brtka 7, Lazić 7, Panjak 7 (Milovčević 7), Krivokuića 7, Subotić 7, Gavrilović 7, Đokić 7, Živanović 7, Nikolčić 7, Rosić 7, Kačar 7 (Valent 7).

Vojčani su najavljivali  iznenađenje, što znači pobediti komšije iz Stare Pazove.Jer,  bodovi su bili veoma važni u teškoj borbi za opstanak u ligi. A onda šok za Vojčane već u 16.minutu. Đokić je bio u izvanrednom prodoru, na kraju akcije usledio je njegov precizan šut, i golman domaćih Kovačević je bio primoran da kapitulira.

Domaćini su pokušali da odgovore sa nekoliko napada, ali ber rezultata. u nastavku, kao da je u domaćem timu, na teren istrčala neka druga ekipa.Krenuli su silovito i plod takve igre je izjednačenje.Ali, gosti nisu bili zadovoljni tim rezultatom,  igrali su više taktički i rutinski, i onda domaćini poklanjaju penal gostima, koji je realizovao Živanović. Nakon dva minuta Stanišljević je ponovo poravnao rezultat strašnim šutem s 25 metara. Onda na scenu je  stupio ponovo Mišić kome nije bilo teško da još jednom matira mladog Brtku.

L. Kovačević

Jadran - Sloga (T) 1:0 (0:0)

GOLUBINCI: Igralište Jadrana, sudija Graovac (Ruma). Strelac: Curaković u 58. (iz penala). Žuti kartoni: Naglić, Curaković, Ž. Mitrović (Jadran), Teofilović, Nemanja Tomić, Marković (Sloga).

JADRAN: Čović 7, Naglić 7, Vukolić 7, Draganić 7, Curaković 8, Šestović 7, J. Kojčinović 7, Ž. Mitrović 7, Živanović 7, Pekić 7, M. Mitrović 8 (Vidović).

SLOGA: Šovljanski 7, Nemanja tomić 7, Zelić 7, Ergarac 6, Mijailović 7, Svitić 7,  Požarev 7, Teofilović 7, L. Tomić 7, Popin 7 (Marković 7), Tucakov 7 (Vasojević).

Golubinčani su zasluženo slavili, protiv veoma dobrih gostiju iz Temerina. Curaković je domaćinima doneo pobedu iz najstrože kazne. Ergarac je Milana Mitrovića zaustavio nepropisno u svom kaznenom prostoru.

I. Malenčić

Mladost (BJ) – Sloboda 4:0 (0:0)

NOVI SAD: Igralište na Klisi, bez gledalaca, sudija: Štumpf (Novi Sad), strelci: Milan Kovačević u 55. i 60., Stojaković u 78. i Antonić u 89. minutu, žuti kartoni: Đukić (Mladost), Bosiljkov, Ninić (Sloboda).

MLADOST (BJ): Lolić 7, Miloš Kovačević 7, Đukić 7, Stevančević 7,5, Todorović 7,5, Borovnica 7,5, Đekić 7,5, Stojanović 7 (od 54. Popović 7,5), Stojaković 8 (od 80. Savo Kovačević - ), Ninković 8, Milan Kovačević 8,5 (od 82. Antonić 7).

SLOBODA: Oparnica 6, Lazić 6, Javorac 6, Ninić 6,5, Alijagić 6 (od 63. Aćimović 6), Jakšić 6, Jovičić 6 (od 63. Radošević 6,5), Kočijašević 6,5, Bosiljkov 6 (od 63. Pazarski 6), Bojić 6, Vukasović 6.

Odlično izdanje fudbalera Mladosti, naročito u drugom poluvremenu, možda i najboljem od početka sezone. Pet minuta bilo je dovoljno Milanu Kovačeviću da upiše dve recke u golgeterski saldo i postavi putokaz ka pobedi. Udarcem glavom, krunisao je centaršut Davida Ninkovića, dok je kapital Jaračana, prinudnih domaćina na igralištu Borca, duplirao poslavši projektil u gornji ugao, uz asistenciju Miloša Stojakovića.  Bezopasni gosti iz Donjeg Tovarnika, potpuno su stali i to ih je koštalo ubedljivog poraza u finišu. Rastko Đekić je servirao loptu kao na tacni, Miloš Stojaković je izašao ispred golmana Jovana Oparnice i elegantno pogodio mrežu – 3:0.  Minut pre kraja, neuhvatljivi David Ninković je napravio slalom između dva kaznena prostora, uzaludni su bili pokušaji šestorice igrača Slobode da ga zaustave, a zatim je nesebično uposlio mladog Luku Antonića. Džoker trenera Nenada Cerovića je majstorski reagovao i obračunao kamatu Slobodi za jesenji poraz.

M. Menićanin

Cement - Jugović 3:0 (0:0)

BEOČIN: Stadion Cementa, bez gledalaca, sudija: Samac (Futog), strelci: Baletić u 63. i 79. Sekulić u 93. minutu. Žuti kartoni: Skenderak (Cement), Babić (Jugović).

CEMENT: Đurikin, Skenderak 7 (Stojanović 7), Jelić 8, Tepić 7 (Janković 7), Baletić 8 (Pešević), Sekulić 8, Jovišić 7, Ivanović 8, Zogović 8, Zeljković 7, Ungar 7.

JUGOVIĆ: Mladenović 6, Radaković 6, Milivojević 6 (Drakulić 6), Babić 6 (Terzić 6), Živanov 7, Vučković 7, Popović 6, Vuletić 6, Jakšić 6, Ris 6, Nikolić 6.

Rutinska pobeda Cementaša. Gosti iz Kaćana su samo u prvom poluvremenu odoleli napadima domaćima. Kvalitet je bio na strani Beočinaca, što govori i krajnji rezultat. Strelci su se raspucali gde je prvi načeo mrežu gostiju dvostruki strelac Feđa Baletić.

Krunu na lepu fudbalsku predstavu stavio je takođe vrsni strelac Strahinja Sekulić na efektan način.

B. Starčević

BEOČIN: Cement - Jugović 3:0, BELEGIŠ: Podunavac - Mladost (NS) 0:1, BAČKI JARAK: Mladost - Sloboda 4:0, ŠAJKAŠ: Borac - Podrinje 0:0, VOJKA: Sremac - Jedinstvo (SP) 3:2, NOVI SAD: Crvena zvezda - Radnički (NP) 2:2, GOLUBINCI: Jadran - Sloga (T) 1:0, ERDEVIK: Sloga -  Hajduk (D) 2:2.