Vojvođanska liga – jug: Novosađani ubedljivi protiv imenjaka

10.03.2020. 12:33 12:34
Izvor: D. Ivanić/ Asani postiže pogodak za Novosađane

Na prolećnoj premijeri sa pola gasa pretedent za najviši plasman savladao je ubedljivim rezultatom borbenu ekipu iz Bačkog Jarka.

Mladost GAT - Mladost (BJ) 5:1 (3:1)

NOVI SAD: Igralište Mladosti, gledalaca 200, sudija: Stojiljković (Novi Sad), strelci: Renić u 8. (iz penala) i 74. Asani u 12. i 77. Vukaljević u 30. za Mladost GAT, Ninković u 39. minutu za Mladost (BJ).

MLADOST GAT: Slijepčević 7, Vukaljević 8, Pastor 7,5, Vilotijević 7, (Knežević 7), Babić 7, Vujović 7 (Smiljanić 7), Pejić 7,5, Gojković 8, Tomčić 7 (Popović 7), Renić 8, Asani 8.

MLADOST (BJ): Tošić 6,5, Đukić 6, Stojisavljević 6,5 (Antonić 6), Đekić 6, Todorović 6, Borovnica 6 (Knežević 6), Stojanović 6,5, Miloš Kovačević 6,5, Stojaković 6,5, Ninković 7 (Mrđenović 6), Milan Kovačević 6,5.

Već u 8. minutu u kaznenom prostoru gostiju Ninković je oborio Vukajlovića, a siguran sa penala bio je Marko Renić. Raspoloženi Dejan Vukajlović asistirao je Asaniju kod drugog gola. Do poluvremena je nakon odličnog prostora Pastora, Dejan Vukajlović golom potvrdio da je raspoložen za igru.

Uspeli su srčani gosti golom Davida Ninkovića da smanje rezultat. U nastavku je pravu majstoriju izveo Marko Renić. Iz slobodnog udarca pogodio je sami ugao za konačan rezultat se asistenciom potrudio Dejan Vukajlović, a Asaniju nije bilo teško da po drugi put savlada solidnog golmana Tošića koji je u nekoliko navrata, iako najmlađi na terenu odličnim intervencijama sprečio i veću katastrofu.

M. Po.

Jedinstvo - Crvena zvezda 1:1 (1:1)

STARA PAZOVA: Stadion Jedinstvo, gledalaca oko 200,sudija  Dimoski (Novi Sad), strelci: Lazić u 27. za Jedinstvo, a Stanković u 4. minutu za Crvenu zvezdu. Žuti kartoni: Nikolčić, Živanović, Subotić (Jedinstvo), Vuković, Poštić, Stanković (Crvena zvezda. Crveni kartoni: Tomić, Stanković Crvena zvezda)

JEDINSTVO: A. Brtka 7,Lazić 7,Panjak 6(od 84.Vujčić-),Milovančević 5,Krivokuća 5, Nikolčić 7, Gavrilović 5, Đokić 5, Tošić 5 (od 54.Grubor 5),Delić-(od 27.Subotić 5),Živanović 5.

CRVENA ZVEZDA: Vojvodić 7, Tomić 5, Jokić 5, Dokić 6, Vuković 7, Ivan 5, Jovanović 5 (od 63. Adamek 5), Brborić 6, Milovanović 5, Poštić 5, Stanković 5.

Olako su favorizovani i prilično samouvereni Staropazovčani ušli u meč sa „davljenikom”. Ležeran nastup u stilu ”lako ćemo” doneo je brzu kaznu. Nemanja Stanković prihvatio je klizavu loptu negde na polovini terena, po levom boku lako pretrčao svog čuvara Gavrilovića i odmerenim udarcem pogodio gornji ugao gola talentovanog Andreja Brtke.

Domaći su se trgli iz letargije, ali njihovi ataci na gol borbenog rivala protkani su nizom netačnih pasova, ali su ipak doneli poravnanje. Strahinja Lazić se najbolje snašao u petercu gostiju posle kornera prosto ugurao loptu u mrežu zaklonjenog Dušana Vojvodića,

U nastavku ista priča sa siromašnim sadržajem čemu su umnogome doprineli anemični Sremci koji su propisno iznervirali svoje navijače. U smiraj susreta gosti su ponovo mogli kazniti za puni plen usporenu reakciju protivničke odbrane, ali je Tomić rukom umesto glavom zahvatio lepo nabačenu loptu i zaradio drugi žuti za isključenje. U nadoknadi nervozni Stanković je bez ikakvog povoda pokušao da nasrne na glavnog sudiju i time oštetio svoj tim.

M. Bzovski

Sloboda - Borac (Š) 0:1 (0:0)

DONJI TOVARNIK: Stadion Slobode, gledalaca 150, sudija Gaćinović (Novi Sad).Strelac: Milovac u 68.minutu.

SLOBODA: Oparnica 8, Lazić 6, Javorac 6, Jovičić 7, Jakšić 7, Dragojević 6, Kočijašević 7, Bosiljkov 6, Bojić 6 (Radošević), Pazarski 6 (Alijagić), Đuran 6 (Vukasović).

BORAC: Buzadžija 7, Trivunović 6 (Grković), Kragović 7, Subotin 6, Stanojev 6, Jović 6, Bogdanov 7( Mrđan), Rakić 7, Vasin 6, Davidov 8, Milovac 8.

Bez obzira na milimalni poraz mladi fudbaleri Slobode ostavili su sasvim solidan utisak protiv daleko iskusnijih gostiju iz Šajkaša. Pre svega domaćinima se mora odati priznanje za iskazanu veliku i požvrtvovanu borbenost. Junak utakmice bio je golman Oparnica, koji je sprečio tri-četiri sigurna gola kada su u prilici bili Jović, dva puta Davidov i Milovac da mu zatresu mrežu. U 68. minutu nije mogao da spreči loptu da se ušeta u mrežu, posle izvanrednog i preciznog šuta Milovca iz blizine.

S. Sarić

Podrinje - Sremac (V) 5:0 (4:0)

MAČVANSKA MITROVICA: Stadion Podrinja, gledalaca 250, sudija Mijanović (Adaševci). Strelci: Trebovac u 2, Mijailović u 12. (iz penala), Vukotić u 15.i 60.i Kuborović u 32. minutu (autogol). Žuti kartoni: Vasiljević, Jerković (Sremac).

PODRINJE: Relić 8, Teodorović 8, Savinović 8, Bačanjac 8, Maksimović 8, Vukotić 9, Mijailović 8 (Pršić 7), Trebovac 8 (Ivić 7), Tomić 8 (Pantić 7), Džibrić 8, Stanić 8.

SREMAC: Kovačević 6, Kuburović 6, Turčinović 6, Bašanin 6, Vujasimnović 6, Grujin 6, Conjevski 6, Mišić 6 (Smiljanović 6), Jerković 6 (Medić 6), Vasiljević 6 (Šašić).

Gosti iz Vojke najavljivali su čak i iznenađenje protiv lidera na tabeli. Bilo je u opciji da se domaćin može i pobediti, jer su gostima bodovi bili veoma važni u teškoj borbi za opstanak u ligi. A onda šok za Vojčane već u 2. minutu. Trebovac je bio u izvanrednom prodoru, na kraju akcije usledio je njegov precizan šut, i golman gostiju Kovačević je bio primoran da kapitulira.

Gosti su pokušali da odgovore sa nekoliko napada, ali bez rezultata. Gosti su skrivili i najstrožu kaznu. Posle gola Mijailovića sa bele tačke, gosti su se skoro predali. Njihov elan da nešto više učine u ovom meču je potpuno stao. Usledio je potom i izvanredan gol Vukotića, najboljeg pojedinca susreta. Kuburović je nespretno intervenisao i pogodio svoju mrežu. Na kraju poluvremena bilo je 4:0, što je bilo i realno prema onome što se dešavalo u poluvremenu.

U nastavku kao da je u domaćem timu na teren istrčala neka druga ekipa. Domaćini su igrali više taktički i rutinski, i kao da više nisu želeli da rešetaju gostujuću mrežu. Samo je još jednom Vukotić primorao Kovačevića da vadi loptu iz mreže.

M. Kovač

Cement - Podunavac Đ 1:0 (0:0)

BEOČIN: Stadion Cementa, gledalaca oko 150, sudija: Mitrović (Ruma), strelac: Sekulić u 77. minutu. Žuti kartoni: Baletić, Đurikin, Stojanović, Peković (Cement), Tintor (Podunavac). Crveni kartoni: Jovanović, Pejčinović, Živković, Tarbuk (Podunavac).

CEMENT: Đurikin, Peković 7 (Stojanović 7), Jelić 8, Tomić 7, Baletić 7, Sekulić 8, Jovišić 7 (Tepić, Janković), Ivanović 7, Zogović 8, Zeljković 7, Ungar 7.

PODUNAVAC: Marić 8, Dobrijević 7, Jovanović 7, Paunović 7, Živković 6, Tintor 7, Anđelković 6, Živković 7, Pejčinović 7, S. Živković 6, Jorgić 7.

Fudbaleri Cementa došli su do pobede i bodova sasvim zasluženo protiv čvrste ekipe iz Belegiša koja je došla da se brani kako bi ostvarila što bolji rezultat i nije birala sredstva, pa je sudija  isključio čak četiri fudbalera Podunavca.

Cement je imao incijativu od samog početka, a gol odluke postignut je  u 77. minutu, strelac je bio Strahinja Sekulić, koji je na na efektan način pogodio mrežu.   Što golova nije bilo više u protivničkoj mreži glavni krivac je iskusni golman Marić, koji je odbranio nekoliko vrlo teških udaraca. Treba istaći mladog sudiju Mitrovića iz Rume koji je vrlo dobro vodio meč.

B. Starčević

Sloga (T) – Sloga (E) 1:1 (0:1)

TEMERIN: Stadion Sloge, gledalaca: 200, sudija: Todić (Vrdnik), strelci: Zelić u 86. za Slogu (T), Drobac u 17. za Slogu (E), žuti kartoni: Marković, Popin, Mijailović (Sloga, T), Đurkić, Ivanović (Sloga, E).

SLOGA (T): Šovljanski 7,5, Teofilović 7,5, Nem. Tomić 7, Tucakov 7, Zelić 8, Banović – (od 21. L. Tomić 6,5), Mijailović 7, Svitić 8, Popin 6,5, Marković 7 (od 76. Nik. Tomić - ), Požarev 7.

SLOGA (E): Tojagić 7, Ristić 7, Stojšić 7, Đurkić 7,5, Ivanović 7, Barić 6,5, Stojčić 6,5, Bajunović 7, Mačvanski 7, Drobac 6,5 (od 67. Mikić - ), Uglješić 8. Pravedan ishod skrojio je štoper Vaso Zelić udarcem glavom, pošto je u raskoraku uhvatio golmana Aleksu Tojagića i krunisao dijagonalu požrtvovanog Miloša Teofilovića. Na blatnjavom terenu najviše problema domaćinu zadao je ofanzivac gostiju Branislav Uglješić, novajlija iz Mačve. Kumovao je vođstvu Erdevičana, jer je kao brzi voz uleteo u kazneni prostor, poslavši loptu u dalji ugao, dok je bonus Srđan Drobac, na liniji samo podmetnuo nogu i potvrdio pogodak.

Bez rano povređenog Stefana Banovića (zadnja loža) domaćini su posle primljenog gola imali veći posed lopte. U uzbudljivom finišu hrabro su se isprsili protiv kandidata za najviši plasman, čije je dve odlične šanse, preko Nemanje Stojšića i Petra Barića, u 80. i 83. minutu, osujetio golman Dušan Šovljanski, poslavši vetar u jedra saigračima.

M. Menićanin

KAĆ: Jugović-Hajduk (D) 1:1, TEMERIN: Sloga-Sloga (E) 1:1, NOVA PAZOVA: Radnički-Jadran 1:1, STARA PAZOVA: Jedinstvo-Crvena zvezda 1:1, MAČVANSKA MITROVICA: Podrinje-Sremac (V) 5:0, DONJI TOVARNIK: Sloboda-Borac (Š) 0:1, NOVI SAD: Mladost-Mladost (BJ) 5:1, BEOČIN: Cement-Podunavac 1:0.