VOJVOĐANSKA LIGA JUG: Divošani bez pobede i trenera

28.05.2024. 12:54 13:04
Izvor: FK Sloboda/ Slavlje fudbalera Slobode iz Donjeg Tovarnika

Iznenađenje u Novoj Pazovi, fudbaleri Radničkog uspeli su da igraju nerešeno sa Divošanima i da ih praktično izbace iz trke za prvo mesto.

Radnički (NP) - Hajduk (D) 2:2 (0:1)

NOVA PAZOVA: Igralište Radničkog, gledalaca 250, sudija: Skakavac (Ruma), strelci: Šormaz u 67. i Lukić u 78. za Radnički, a Jević u 14. i  Trebovac u 86. munutu za Hajduk. Žuti kartoni: Šormaz, Bjelobrk, Plašić (Radnički). Crveni karton: Mandić (Hajduk).

RADNIČKI (NP): Trifunović 7 , Roganović 7,Romac 7,  Cvjetinović 7(Ergerac), Milaković 7, Šormaz 6,  Smiljanić 7(Lukić), Cvetković 7, Koštić 7, Dujić 7 (Plavšić), Bjelobrk 8.

HAJDUK: Petrović 6, Radaković 6(Kudrić 6), Jelić 6(Bajunović 6), Jević 7, Mandić 7, Cvijić 6 (Uglješić 7), Nađ 6 (Herceg), Veselinović 7, Zolnajić 7,  Jurišić 6 (Trebovac 7), Tomac 6.

Odmah posle utkamice smenjen je trener Hajduka Milan  Mitrović i njegov prvi saradnik Srđan Matić. Inače, bila je to dobra utakmica, puna naboja, a domaći fudbaleri uspeli su u drugom poluvremenu da preokrenu tok meča.

Grujić novi kormilar

Ekspresno posle remija u Novoj Pazovi Divošani su smenili trenera Milana Mitrovića i angažovali iskusnog stručnjaka iz Novog Sada Zorana Grujića.

S. R.

Dunav – Sloga (T) 2:2 (1:2)

STARI BANOVCI: Igralište Dunava, gledalaca 200, sudija: Mrđenović (Vršac), strelci: Perović u 42. i Jovković u 47. za Dunav, a Krajnović u 6. i Pastor u 32. minutu za Slogu. Žuti kartoni: Ivanović, Nikolić, Zogović, Jevtić (Dunav).  Drinić, Mijailović, Marjanoivić, Grujić (Sloga), crveni karton: Peković ( Sloga).

DUNAV: Blagojević, M. Rađenović, Ivanović, Zagorac(Jevtić), Nikolić (Karić), Marković, N. Perović(Zogović),  Stokić, Maćinković, Đorđević, Mirković.

SLOGA: Vojvodić, Petković, Tomić, Drinić, Krajnović, Mijailović, Pastor, Karać, Grujić, Berić(Ribar).

Temerinci su sjajno ušli u meč. Posle tridesetak minuta igre imali su prednost od tri gola, domaći su sredili svoje redove i početkom drugog poluvremen izjednače rezultat što je i najrealniji ishod susreta.

B. R.

Sloboda – Slavija (NS) 1:0 (1:0)

DONJI TOVARNIK: Igralište Slobode, gledalaca: 150. Sudija: Graovac (Ruma). Strelac: Vukotić u 9. minutu. Žuti kartoni: Čolić, Pilipović (Sloboda), Gajić, Kljajić (Slavija).

SLOBODA: Jagodić 7, Čolić 7, Josimov 7, Janković 7 (od 83. Stojanović), Kokir 7,5 (od 86. Bubalo), Vujasin 7,5 (od 69. Živković), Vukotić 8 (od 69. Milojević), Pilipović 7, Đuričić 7, Barić 7,5, Antonić 6,5 (od 46. Milinković 7).

SLAVIJA: Zaviš 7, Lazarević 7, Gajić 7 (od 76. Cekić), Stajić 6,5, Dražić 7, Đaković 6,5 (od 46. Marić 6,5), Eror 6, Ćeha 6 (od 69. Ferati), Kljajić 6 (od 69. Đorđievski), Kitić 7 (od 76. Žakula), Banović 7.

Sedmom uzastopnom pobedom, fudbaleri Slobode došli su na prag srpskoligaškog društva, a u poslednjem kolu dovoljan im je bod da se direktno plasiraju u viši rang i ostvare istorijski uspeh. Posle kornera Nikole Kokira, najviši u skoku bio je golgeter Slavko Vukotić, poslavši loptu iza leđa golmana Igora Zaviša.

Domaćini su nastavilisu da stvaraju šanse. Kokir, Vukotić, Vujasin, Barić, Živković i Milinković, nisu uspeli da povećaju kapital lidera, ali i miminalac je bio dovoljan za slavlje.

M. M.

Indeks – Radnički (Š) 2:1 (2:1)

NOVI SAD: Đačko igrališe, gledalaca 150, sudija: Đurić (Ruma), strelci: Grubović u 30. i Radojčić u 39. za Indeks, a Aperlić u 20. minutu za Radnički. Žuti karton: Radojčić (Indeks).

INDEKS: Buzadžija, Šašić (Vujić), Živanović, D. Rađenović, Varga (Vukadinović), Denić Vukašinović, Veselinović, Bogojević(Stojanović), Radojčić, Grubović (Stojaković).

RADNIČKI: Novaković, Borojević (Mijatović), Aperlić, Drća, Rajšić (Utvić), Purić, Šuša, Vuković, Subić, Đuričić(Stojšić), Rukavnina.

U utakmici davljenika fudbaleri Indeksa su bili nešto bolji. Uprkos tome što su Šiđani poveli, na kraju su studenti zabeležili pobedu koja im na psihološkom planu puno znači.

Z. K.

Hajduk (B) – Donji Srem 1:1(1:1)

BEŠKA: Igralište Hajduka, gledalaca 150, sudija: Radinović (Beočin), strelci: Ležaić u 29. za Hajduk, Trifunović u devetom minutu za Donji Srem. Žuti kartoni: Slijepčević (Hajduk), Zorić, Trifunović, Matić (Donji Srem).

HAJDUK (B): Slijepćević, M. Gavrilović, Šehurić, Milošević, Vujović, Jokić (Đorđević), Smiljanić,  Grubješić(Prica), S. Gavrilović, Gajić, Ležajić.

DONJI SREM: N. Dević, Krneta(Matić), Labović (Halajzan), Vukmanović (L. Dević), Trifunović, Jurišić, Zorić, Ješić, Đokić (Repac), Birovljev, Trifunović (Subotić).

Slaba utakmica u Beški.- Nije ni čudo ni jedni i drugi su u bezbednoj zoni. Igralo se uglavnom na sredini terena, a oba gola su postignuta u prvoh tridessetak minuta.  I. B.

Veternik – TSK 3:0 (0:0)

VETERNIK: Stadion Veternika, gledalaca: 150. Sudija:  Jurišić (Novi Sad). Strelci: Ušćumlić u 67. i 81. (iz penala) i Lepojević u 89. minutu. Žuti kartoni: Zeljković (Veternik), Radičić, Lahoš, Kasapović (TSK).

VETERNIK: Đurikin 7, Švonja 7,5, Đurđević 7,5, Čalija 7 (od 68. Kisić – ), Čvoro 7 (od 46. Lepojević 7,5), Ušćumlić 8 (od 82. Đurić), Grujić 7,5, Vuković 7, Vilotijević 7, Sekulić 7 (od 68. Zeljković – ), Turalo 7,5 (od 85. Radosavkić).

TSK: Nedeljković 6, Marković 6 (od 77. N. Ilić), Bjelanović 6, Radičić 6, Lahoš 6 (od 64. Ostojić – ), Romanov 6 (od 77. Sarajlija), Petrović 6 (od 89. Varga – ), Pupovac 7, Jovanović 6,5, Đurđević 6 (od 46. Kasapović 6), S. Ilić 6.

Pod vođstvom trenera Save Kovačevića, fudbaleri Veternika, osvojili su 18 bodova u prolećnoj etapi, a otpor Temerinaca slomili su u finišu. Aleksa Ušćumlić, bio je strelac vodećeg gola, posle akcije Stefana Sekulića i asistenta Branka Čalije. Prekršajem u kaznenom prostoru, zaustavljen je Nemanja Kisić, dok je Aleksa Ušćumlić realizovao opravdano dosuđeni kazneni udarac. Luka Lepojević potvrdio je odličnu formu minut pre kraja. Nadmudrio je čuvara, prošao golmana i ubacio loptu u praznu mrežu.

M. M.

Cement - Jadran 1:2 (1:0)

BEOČIN: Stadion Cementa, gledalaca oko 150, sudija: Kresić (Titel), strelci: Borovnica u 42.  za Cement, a Bulat u 61. i 88. minutu za Jadran. Žuti kartoni; Bulat, Baletović (Jadran).

CEMENT: Miladinov 7, Šarenac 7, Kačavenca 6,5 (Pavlović 6), Jeremić 7, Borovnica 7,5, Sapundžić 7, Kapisoda 6,5 (Starčević 6), Rapić 7, Kavanušić 7, Vukojlić 6,5 (Stanić), Košćan 6,5 (Stevanović 6).

JADRAN: Jovanušić 7, Malošević 7,5, Pejić 7,5, Sekulić 7, Barešević 7,5, Pavlović 7, Bulat 8, Georgijev 6,5, Prodanović 6,5, Kojčinović 6,5, Pisar 6,5, Milović 7, Ljubanović 7,5 (Vidović 6,5).

Prvo poluvreme pripao je Cementašima, da bi u drugom delu bila sasvim druga slika. Gosti su preuzeli inicijativu i došli do preokreta. .

B. Starčević

NA POLUVREMENU UTAKMICE U BAČKOM JARKU

Napadnut pomoćni sudija

Mladost (BJ) – Jedinstvo (R) 0:2  (prekinuto na poluvremenu)

BAČKI JARAK: Stadion Livadica. Gledalaca: 300. Sudija:  Petrović (Šid). Strelci: Samardžić u 41. i Ivan u 45 1. minutu. Žuti kartoni: Hrubik, Zeljković, Stanić, Perić (Mladost), Petrović, Balaš, Jovanović (Jedinstvo).

MLADOST: Vuković, Stanić, Hrubik, M. Knežević, Jakovljević, Perić, Mitrović, Zeljković, Jelić, Erak, Malbaša.

JEDINSTVO: Tojzan (od 23. Čikara), Živanov, Jovanović, Balaš, Ivan, Džarić, Topić, Pantić, Papović, Samardžić, Petrović.

Derbi kola prekinut je u poluvremenu, kada su sudije obavestile delegata da je pomoćnik Danijel Božoki, prilikom ulaska u svlačionicu, dobio udarac u predelu leđa od nepoznatog lica. Tada je doneta odluka da se na Livadici neće igrati drugo poluvreme.

Pobeda je gostima iz Rumenke otvarala vrata baraža, kao najboljoj trećeplasiranoj ekipi, dok su jaračani hteli da potvrde dobre prolećne rezultate.

Delovalo je da će se na odmor otići u egalu, ali onda je sevnula kontra gostiju. Inicijator akcije iz tri poteza, bio je David Pantić, ubacivši u vatru Milorada Petrovića. Krilni napadač je poslao loptu pred gol domaćina, dok je kapiten Milan Samardžić topovskim udarcem stavio tačku.

Zamerili su domaćini sudiji da je slobodnom udarcu, kao uvertiri za drugi gol Jedinstva, prethodio prekršaj nad štoperom Ivanom Jakovljevićem. Slobodnjak je izveo Boško Papović, bivši igrač Mladosti, tako što je kratko odložio loptu do Miljana Ivana. Nije oklevao defanzivac gostiju, raspalio je sa distance i efektno naciljao mrežu.

M. M.

Tabela i rezultati:

Dunav - Sloga 2:2, Indeks - Radnički (Š) 2:1, Veternik - TSK 3:0, Radnički (NP) - Hajduk (D) 2:2, Cement - Jadran 1:2, Hajduk (B) - Donji Srem 1:1, Sloboda - Slavija 1:0, Mladost - Jedinstvo 0:2.