VOJVOĐANSKA LIGA – ISTOK: Ruskoselci u zoni opstanka

28.05.2024. 12:51 12:53
Izvor: pixabay.com

Domaćin se oprostio od svojih navijača minimalnom pobedom. U prvom delu mreže su mirovale.

Crvena zvezda - Begej 2:1 (0:0)

RUSKO SELO: Stadion Crvene zvezde, gledalaca 50, sudija: Marković (Pančevo), strelci: Popveskov u 70. Šemić u 79. za Crveu zveud, Grbić u 89. minutu za Begej.

CRVENA ZVEZDA: Miškov, Mirkonj (Knežević), Laništanin, Reljić, Novković (Jarić), Popeskov, Čudanov, Zečević, Čubrilo, Kresoja, Bajić (Šemić).

BEGEJ: Miljević, Obrenić, Zekić, Novković, Grbić, Novak, Brankov (Novak), Štrbac, Čabrilo, Rapajić, Nikolić.

Istina, imali su Ruskoselci su imali nekoliko prilika. U drugom delu viđena su tri gola. Poveo je domaćin golom Popeskova, a povisio je rezervista najbolji igrač ove utakmice Šemić. Gosti su ublažili poraz u finišu meča preko Grbića.

M. Račić

Jedinstvo (BK) - Radnički 2:1 (2:0)

BANATSKO KARAĐORĐEVO: Igralište Jedinstva, gledalaca 50. Sudija: Stojadinov (Kikinda). Strelci: Zekanović u 23. (iz penala) i Turkulj u 43. za Jedinstvo, a Subotić u 65. minutu za Radnički.

JEDINSTVO: Savkov 7,5, Vojinović 7 (Kliska), Kovačević 7, Kockar 7, Marinac 7, Zekanović 8, Mitrović 7 (Babić), Miljuš 7, Puškaš 7, Turkulj 8, Vukojević 7.

RADNIČKI: Rnić 7,5, Milutinov 6, Kele 6 (Gligor 6,5), Jovanov 6 (Stojković 6,5), Sekulić 6,5, Biculjević 7, Subotić 7, D. Deliblaćanin 7 (Milosavljević 6,5), Kitić 7, Alamardine 7, J.  Deliblaćanin 6,5 (Milaković).

Posle igranja rukom, Vlado Zekanović realizovao je penal za vođstvo. U finšu prvog dela, posle solo prodora, Milan Turkulj je udvostručio prednost Karađorđevčana.

U drugom poluvremenu Mateja Subotić je ublažio poraz Kovinaca.

Ž. M.

BAK - Proleter (BK) 5:1 (2:1)

BELA CRKVA: Igralište BAK-a, gledalaca 100. Sudija: Džafić (Pančevo). Strelci: D. Jungić u 19. Kovač u 26. (autogol), Sekulović u 34. Stjepanovoić u 65. Kračunjel u 77. Marić u 82. za BAK, a Čučak u 22. minutu za Proleter.

BAK: Sedljak 7, Bekirovski 7, Andrejić 7 (Motorov 7), M. Jožić 7, Marić 7, Starović 7 (Čolak 7), Anđelić 7,5, Kračunjel 7,5, Milković 7, D. Jungić 7,5 (Simić, J. Jožić 7), Sekulović 7 (Stjepanović 7).

PROLETER: Tešović 6, Kovač 6, Laka 6,5, Čučak 7, Toma 6,5, Tomić 6, Čkonjević 6, Ivljanin 6,5, M. Jevtić 6, Marković 6, Milošević 6.

Od prvog minuta domaćini su pokazali veću želju za pobedom i na kraju sa pet golova ispratili goste iz Banatskog Karlovca.

U prvih 45 minuta posle nekoliko propuštenih prilika D. Jungić je doveo svoj tim u vođstvo. Čučak je izjednačio rezultat, ali je Kovač autogolom doneo prednost Belocrkvanima. Posle odmora domaći fudblaeri nastavili su sa pritiskom i postigli tri pogotka za ubedljivu pobedu.

D. P.

Rusanda - Jedinstvo (V) 0:2 (0:0)

MELENCI: Igralište Rusande, gledalaca 50. Sudija: Marković (Pančevo). Strelci: Jankov u 81. i Mišović u 84. minutu.

RUSANDA: Mijatov 7,5, Petrov 7, Davidov 6,5 (Škondrić), Janković 5 (Popov 7), Mitrović 7, Stanković 6,5, Kozlovački 6,5, Zorić 6,5, Ružić 7, Stevanov 6 (Češljarov), Runjevac 7.

JEDINSTVO: Donović 8, Kojić 7, Milićević 6 (Necin 6), Graure 6,5, Vranić 7, Sekulić 7, Majstorović 6 (Mišović 7,5), Petrović 6,5, Stanisavljev 6 (Jankov 7,5), Jevtić 6,5 (Ciganović 7), Nikolić 6,5 (Mirkov).

Gosti iz Vlakovca odneli su bodove iz Banatske Ravnice u meču u kome je bilo pregršt šansi na obe strane, oba golmana bili su najbolji akteri susreta.  Milivoj Jankov je u 81. minutu, doneo vođstvo gostima, a tri minuta kasnije Uroš Mišović je postavio konačan rezultat.

S. P.

Vojvodina - Budućnost 1:2 (0:0)

PERLEZ: Igralište Vojvodine, gledalaca 300. Sudija: Kovač (Mokrin). Strelci: Kozić u 84. za Vojvodinu, a Vučković u 70. i J. Tomin u 87. minutu za Budućnost.

VOJVODINA: Savić 6,5, A. Šušnjar 6, Ješić 6 (Rudić 6), Bogdanović 6, Kalajdžija 6 (Bartoš 6), Malbaški 6,5 (Pešić 6), Milanović 6 (Kozić 6,5), Čižik 6,5, Miklić 6, M. Šušnjar 6 (Ilibašić 6), Kujundžić 6.

BUDUĆNOST: Živkov 7, Kondić 7, Stanić 7, Terzin 7,5, M. Tomin 7 (Palibrk), Ajdarić 7, Hovanec 7,5, J. Tomin 7,5, Mastilo 7, Vučković 7,5, Markov 7.

U veoma slaboj utakmici, takoreći bez ijednog prekršaja domaćini su imali veći posed ali bez izrazitih prilika. U 70. minutu posle kornera odlično je skočio Andrej Vučković i efektno glavom doneo prednost gostima. U samom finišu susreta Jovan Kozić se odlučio na šut sa oko 30 metara i pogodio neodbranjivo gornji ugao za izjednačenje.  Tri minuta kasnije Jvoan Tomin  je iskoristio grešku i doneo gostima važnu pobedu.

Ž. M.

Mladost (O) - Kozara 2:0 (1:0)

OMOLJICA: Igralište Mladosti, gledalaca 100. Sudija: Santrač (Pavliš). Strelci: Radisavljević u 42. i 86. minutu (iz penala).

MLADOST: Todorović 7, Točilovac 7, Lunc 7,5, Stošić 7,5, Dodić 7 (Jeremić 7), Celin 7,5, Vučpinić 7 (Kovačević 7), Vukajlović 7,5 (Potkonjak 7), Radisavljević 7,5 (V. Lukić 7), Vojnović 7,5, L. Lukić 7.

KOZARA: Ševo 6, Jelača 6 (Latinović 6), Knežević 6 (Karanović 6), Tomić 6, Spahić 6, Rofa 6, Stojkov 6, Penavski 6, Petrović 6, Francuski 6, Zeljković 6 (Lakić 6).

U poslednjem meču pred svojim navijačima fudbaleri Mladosti ostvarili su pobedu i kolo pre kraja spremno dočekuju baraž za Srpsku ligu.

Polet - ŽAK 8:2 (2:1)

IDVOR: Igralište Poleta, gledalaca 150. Sudija: Dimitrijevski (Zrenjanin). Strelci: Mladenović u 41. Milanović u 44., 47, 56, 63, Kovačević u 59, Marković u 81. i 90. za Polet, a Važić u 38. i Berbakov u 50. minutu za ŽAK.

POLET: Jan 7, Straka 7, Tomić 7,5, Pavlović 7,5, Jaćimovski 7,5, Vuksić 7,5, Milanović 8, Skokna 7,5, Kovačević 7,5.

ŽAK: Bartančev 7, Boškov 5,5, Čubrilo 5,5, Radul 6, Petrović 6, Važić 6, Kuzmanovski 6, Berbakov 6, Kočiš 5,5, Lakić 6, Hodik 5,5.

U otvorenoj igri domaći su bili nadmoćniji pošto je ekipa iz Kikinde nastupila u kadetskom sastavu.

B. St.

Sloboda - Borac 1:2 (0:2)

NOVI KOZARCI: Stadion “Ilija Pantelić”, gledalaca 100, sudija: Stojanović (Zrenjanin). Strelci: Ćulibrk u 89. za Slobodu, a Đurković u 16. (iz penala) i Lukić u 33. minutu za Borac.

SLOBODA: Ćirić 6,5, Lisica 6, Marković 6, Ćulibrk 7, Popović 7, Đorić 6, Cvijanović 5,5 (Radulaški 6), Jovandić 6,5, Blagojević 6,5 (Bogojević 6), Ćosić 7 (Kovačević 7), Vokić 6.

BORAC: Lapić 7, S. Lukić 7 (Andrić), Stevović 6,5 (Đurić), Luković 6, M. Petković 7, Azuc 7, A. Petković 7, Turkulj 7, U. Lukić 7, Đurković 7, Mađarov 6.

P. Trnić

Tabela i rezultati:

Sloboda - Borac 1:2, Crvena zvezda - Begej 2:1, Jedinstvo (BK) - Radnički (K) 2:1, BAK - Proleter 5:1, Rusanda - Jedinstvo (V) 0:2, Vojvodina - Budućnost 1:2, Polet - ŽAK 8:2, Mladost - Kozara 2:0.