NOVOSADSKA LIGA: Salajčani učvrstili prvo mesto

10.05.2022. 17:19 17:21
Izvor: FK Tatra/Sa utakmice u Kisaču

Omladinac - Slavija 0:1 (0:0)

STEPANOVIĆEVO: Igralište Omladinca, gledalaca oko 150, sudija: Nikolić (Novi Sad), strelac: Đanković u 89. minutu. Žuti kartoni: Andrej Hernaus, Žeželj, Zeljković (Omladinac), Dražić, Ferati, Radovanović (Slavija). Crveni kartoni: Savić, Žeželj (Omladinac).

OMLADINAC: Vulin, Martinović, Savić, Pecelj, Vujičić, Jokić (Zečević), Andrej Hernaus, Maksimović, Žeželj, Zeljković (Bakić), Makarić (Stojanović).

SLAVIJA: Čavić, Jašović (Ružić), Gajić, Janić, Stajić, Ubović, Dražić, Đanković, Ferati, Asani (Radovanović), Vučković (Kučenić).

Fudbaleri Omladinca odolevali su lideru na tebeli Slavije sve do 89. minuta kada je Đanković ubacio loptu u mrežu. Međutim, ovaj pogodak izazvao je buru negodovanja u domaćem timu koji su smatrali da gol nije regularan. Došlo je dožve gde je Žeželj dobio crveni karton. Ovom pobedom Salajčani su učvrstili vođstvo na tabeli.

Borac - Jedinstvo 3:0 (0:0)

NOVI SAD: Igralište Borca na Klisi, gledalaca 100, sudija: Jurišić (Novi Sad), strelci: Kolarov u 54. Todorović u 90. i Krstić u 94. minutu. Žuti kartoni: Berić, Jašović, Marić, Paprić (Borac), Večanski, Stančić, Mijavec (Jedinstvo).

BORAC: Pelegrin, Vidović, Berić, Dimić (Salić), Jašović, Popović (Todorović), Bajić (Đaković), Marić (Krstić), Kolarov, Dobrinjac, Paprić.

JEDINSTVO: Polić, Đurđević (Mijavec), Medić, Dragojlović, Večanski, Kovačević, Đorđević, Malinović, Vitorac, Bubnjević (Stančić), Tepić.

Dok su imali snage fudbaleri Jedinstva uspeli su da pariraju igračima Borca. Klisani su poveli u 54. minutu preko Kolarova, a potom su gosti pokušavali da izjednače, krenuli u napade, ali nisu uspeli da savladaju solidnog Pelegrija. U finišu meča, nadoknadi vremena primili su dva pogotka.

Petrovaradin - Dinamo 3:2 (0:0)

PETROVARADIN: Igralište Petrovaradina, gledalaca 200, sudija: Vlajić (Bukovac), strelci: Pavlov u 72. Stefanović u 91. i Kokanović u 92. za Petrovaradin, a Đaković u 30. i Grujić u 89. minutu za Dinamo. Žuti kartoni: Mudrić, Radojković (Petrovaradin), Subotin, Sabo, Cvijić (Dinamo). Crveni kartoni: Radojković (Petrovaradin), Subotin (Dinamo).

PETROVARADIN: Čambor, Budečević (Senderak), Pavkov, Roganović, Mudrić, Vasić, Popović (Kokanović), Knežić (Stefanović), Pavlov, Muratović, Radojković.

DINAMO: Martinović, Đaković, Potkonjak (Grujić), Cvijić, Subotin, Ilić (Umićević), Dubravac (Pejaković), Sladić (Miškić), Mihajlović (Mitrić), Sabo, Preradović.

Prava drama u derbiju začelja. Budisavčani su u 89. minutu preko Grujića poveli sa 2:1. Međutim, u nadoknadi vremena ekipa Petrovaradina je uspela da preokrene rezultat i da ukljiži zlante bodove. Prvo je Stefanović, a potom je Kokanović je mastorskim šutem savladao golmana Dinama.

Tatra - TSK 1:2 (1:1)

KISAČ: Igralište Tatre, gledalaca 200, sudija: Stanić (Budisava), strelci: Svitić u 12. za Tatru, a Tatić u 27. i Nikolić u 61. minutu za TSK. Žuti kartoni: Kosturanov, Laković, Svitić, Apić (Tatra), Nikolić (TSK).

TATRA: Kosturanov, Šmit (Đorđević), Petrović, Živanović, Mijić (Radin), Laković, Pekić, Marojević (Đaković), Grubović, Svitić (Ožvat), Apić (Vrhovac).

TSK: Perišić, Šušak, Stričević, Radičić, Z. Vlaisavljević, Tatić (I. Vladisavljević), Paška, Nikolić, Klaić (Obradović, Bogojević) Tomić, Kovačević.

Kisačani su odigrali solidno prvo poluvreme i poveli preko Nikole Svitića. Međutim, vrlo brzo Temerinci su preko Tatića izjednačili. U nastavku meča došli do pobede pogotkom Aleksandra Nikolića. Pokušavali Kisačani da izjednače, ali nisu uspeli da savladaju odličnog golmana Perišića.

Šajkaš - Fruškogorac 1:4 (1:3)

KOVILJ: Igralište Šajkaša, gledalaca 100, sudija: Kaplijev (Novi Sad), strelci: Kovačević u 41. (iz penala) za Šajkaš, a Radaković u 14. Tucakov u 16. i 18. i Sapunyić u 89. minutu za Fruškogorac. Žuti kartoni: Majurić, Nikolaš (Pajkaš), Dragojlović (Fruškogorac).

ŠAJKAŠ: Mandić, Gojkov, Pavkov (Malešević), Alempić, Zaov, Majurić, Kotuljač (Živanov), Karas, Igračev, Nikolaš, Kovačević (Milanović).

FRUŠKOGORAC: Medić, Kukuruzović, Ušćumlić, Perović, Tucakov, Dragojlović, Jevtić (Petrović), Sapunyić, Adamek (Zeljković), Radaković, V. Sapunyić.

Bez svog najboljeg fudbalera Stevana Veselinovića, Koviljčani su odigrali vrlo slabu utakmicu i zasluženo su poraženi protiv ekipe Fruškogorca. Gosti su pveli u 14. minutu kada je Radaković matirao golmana Mandića, a samo dva minuta kasnije Tucakov je postigao novi pogodak za svoj tim. Već tada je bilo jasno da će gosti slaviti. Kada je Tucakov postigao i treći pogodak za svoj tim sve je blo jasno na igralištu u Adi u Kovilju. Pokušavali su fudbaleri Šajkaša da nešto urade u nastavku, ali nisu uspeli.

Jugović - Crvena zvezda 3:3 (0:2)

KAĆ: SC  Siget, gledalaca 50, sudija: Kizić (Novi Sad), strelci: Černjak u 47. Babić u 51. i Stanić u 81. za Jugović, a Stanković u 8. i 22. i Ćulum u 65. minutu za Crvenu zvezdu. Žuti kartoni: Babić, Pilipović, Jevtić (Jugović), Stanković (Crvena zvezda).

JUGOVIĆ: Kovačević, Srdić, Černjak (Pantelić), Sukara (Stanić), Pilipović, Vukelić, Đekić (Simikić), Nikolić, Ris, Jevtić, Babić.

CRVENA ZVEZDA: Tankosić, Milak (Bjelanović), D. Marković, Šarenac, M. Marković, Ćulum, Nikolić, Lepojević (Srdanović), Roksandić, Stanković, Hajrizi.

Zanimljivu utkamicu odigrali fudbaleri Jugovića i Crvene zvezde. Gosti su vodili sa dva gola razlike, međutim, domaći su u drugom delu uspeli da izjendači rezulta. Mladi igrači Zvezde još jednom su pogodili mrežu Kovačevića i činilo se da će odneti bodove iz Kaća. Međutim, Stanić je uspeo da izjednači rezultat.

ŽSK - Bačka 5:1 (3:1)

ŽABALJ: Igralište ŽSK-a, gledalaca oko 400. Sudija: Jovana Šijan (Novi Sad). Strelci: Ninković 15. (iz penala), 30. i 55., Pinjo 40. 46. za ŽSK, a  Maksimović 45. minutu za Bačku. Žuti karton: Pinjo (ŽSK).

ŽSK: Savanović 8, Markov 8, N. Trivunović 7 (Zeljko), Dimić 7, Džambas 8, Kronić 7, Boroja 7, Đurđić 8, Ninković 9, Klisara 8, Pinjo 9 (T. Trivunović).

BAČKA: Nem. Ignjić 5, D. Trivunović 6, Dangubić 6, Maksimović 6, Vujović 6, Du. Trivunović 6 (S. Trivunović), Nen. Ignjić 6, Marković 6, Rogić 6, Dejanović 6, De. Trivunović 6.

Sve je bilo na visokom nivou, puno gledalište videlo je besprekornu igru Žabaljaca uz  vrlo dobro suđenje Jovane Šijan u kome su domaći igrači stigli do visoke zaslužene pobede nad komšijama iz Đurđeva. Dva Miloša, trostruki strelac Ninković i dvostruki Pinjo u vrlo dobrom sastavu pobednika bili su najistaknutiji akteri.

P. Bundalo

Fruškogorski partizanFutog 1:0 (1:0)

BUKOVAC: Igralište Fruškogorskog partizana, gledalaca 200, sudija: Pantić (Novi Sad). Strelac: V. Dević u 16. minutu. Žuti kartoni: Antonić, V. Dević, J. Dević, Čavić (Fruškogorski partizan), Beronja, Karanović, Stevanovski, Sirar (Futog).

FRUŠKOGORSKI PARTIZAN: Georgijević, D. Dević, Klincov, Antonić, V. Dević, Dulić, Prolić (Tomljanović), J. Dević (Sladojević), Kantar, Čavić, Malinović (Babić).

FUTOG: Marković, Beronja, Vulić, Karanović, Dragutinović, Sakač (Latinović), Stevanovski, Martić, Čepić, Meselđija, Sirar.

Fudbaleri Fruškogorskog partizana, posle katastrofalnog poraza u Gospođincima, osvojili su tri nova boda u borbi za opstanak, a žrtva su bili momci iz Futoga. Gosti se, takođe, bore za opstanak u ligi i utakmica je bila izuzetno zanimljiva, brza, s puno akcija i šansi na obe strane. Međutim, domaći su imali više od igre i već u 16. minutu su poveli golom odličnog Vladimira Devića, posle sjajne akcije. Sve vreme imali su crno-beli izuzetnu podršku navijača i šteta je što nisu postigli makar još jedan gol iz sijaset šansi. Ali, isprečio im se odlični golman Vladimir Marković.

U drugom delu gosti su prilično pritisli, ali bili su neprecizni u završnici, a nekoliko lopti ukrotio je i mladi golman Georgijević. Sve se to događalo posle dve šanse, koje nisu iskoristili Bukovčani. Nekoliko puta je zaiskrilo, ali sve je to bilo u žaru borbe. Imali su crno – beli izuzetnu šansu da povise rezultat. Naime, petnaestak minuta pre kraja za njih je sviran jedanaesterac. Loptu je uzeo mladi Jovan Dević, ali je šut odbranio Marković. Nisu gosti prestajali s jurišima, a isticao se iskusni Sirar.

M. Pavlović

ŽSK - Bačka 5:1, Jugović - Crvena zvezda 3:3, Omladinac - Slavija 0:1, Tatra - TSK 1:2, Petrovaradin - Dinamo 3:2, Šajkaš - Fruškogorac 1:4, Borac - Jedinstvo 3:0, Fruškogorski partizan - Futog 1:0.

1. Slavija 23     20     1      2      57:11        61

2. Šajkaš  23     18     3      2      61:16        57

3. Tatra    23     17     3      3      57:16        54

4. TSK       23     14     4      5      44:31        46

5. Fruškogorac 23     13     4      6      57:31        43

6. Bačka    23     10     3      10     42:41        33

7. Fr. partizan 23     11     0      12     31:36        33

8. Jugović 23     8      5      10     33:43        29