NOVOSADSKA LIGA Remi u derbiju začelja

02.06.2023. 12:19 12:21
Izvor: pixabay.com

Futog - Omladinac 1:1 (0:0)

FUTOG: Igralište Futoga, gledalaca 100, sudija: Duvnjak (Novi Sad), strelci: Stevanovski u 59. (iz penala)  za Futog, a Radin u 68. minutu za Omladinac. Žuti kartoni: Beronja, Babić, Martić (Futog), Đukanović , Bakić, Jakšić (Omladinac). Crveni karton: Đukanović (Omladinac).

FUTOG: Marković, Medić, Šapić, Dragutinović, Ardalić, Mir. Beronja, Čepić, Sirar (Mih. Beronja), Aleksić, Medić (Babić), Stevanovski (Martić).

OMLADINAC: Latinović, Martinović, Stević (Jakšić), Pecelj, Đorđević, Jovanović, Radin, Bulatović (Đukanović), Ćurčić (Bakić), Nakomčić, Subotić.

U derbiju začelja nije bilo odluke. Posle žustre i borbene igre na kraju Futožani i Stepčani podelili su bodove. Domaći su poveli u 59. minutu posle opravdano dosuđenog jedanaesterca, a samo tri minuta kasnije gosti su izjednačili preko Milana Radina i osvojili vrlo važan bod.

P. N.

ŽSK - Fruškogorski partizan 0:4 (0:2)

ŽABALJ: Stadion ŽSK-a gledalaca 150, sudija Jurišić (Novi Sad), strelci: V. Dević 10. Čergić 30. Ilić u 50. i 60. minutu.

ŽSK: Savanović (Bajt), Kronić, Trivunović, Zekonja (Vidović), Mirić (Trninić), Tanasić, Grbić, Đurđić (Marković), Popov, Klisara, Bogdanov.

FRUŠKOGORSKI PARTIZAN: Lalić, D. Dević (Malinović), Roganović (Čavić), Klincov, V. Dević, Gadžić (Bjelić), Ilić (Misini), Čergić, Poznanović, Prolić (Kantar), Stojanović.

Lider iz Bukovca lagano se prošetao u Žablju i bez većih problema stigao do ubedljive pobede a domaćinu doneo još veće brige oko opstanka u ligi.

Nakon ovog susreta, gostima su sve misli okrenute narednom pretposlednjem kolu kada će gostovati TSK-u Temerinu, jedinom konkurentu za osvajanje prvog mesta.

P. Bundalo

Crvena zvezda - Fruškogorac 1:3 (1:0)

NOVI SAD: Igralište Crvene zvezde na Vidovdanskom naselju, gledalaca 100, sudija: Akin (Futog), strelci: Staković u 30. (iz penala) za Crvenu zvezdu, a Stevanović u 55. i 81. i N. Sapunđić u 60. minutu za Fruškogorac. Žuti kartoni: Vukašinović (Crvena zvezda), Jevtić, Perović (Fruškogorac).

CRVENA ZVEZDA: Cvetinović, Kolarov, Lavrek (Milak), Majurić, Marković, Petrović, Nikolaš, Hajrizi (Bošnjak), Marinković, Vukašinović, Stanković.

FRUŠKOGORAC: Rankov, Teofilović (Milosavić), Paunić, Andriga, Dragojlović, Jevtić (Tucakov), N. Sapunđić, Glišić (Mijavec), Krpović, V. Sapunđić (Stevanović), Popović.

Nastavili su fudbaleri Fruškogorca sa dobrim igrama i uknjićili nove bodove. Doduše, fudbaleri Crvene zvezde u prvom poluvremenu su igrali dobro i poveli preko Stankovića, koji je iskoristio penal, ali u nastavku susreta gosti iz Sremske Kamenice uspeli su da preokrenu utakmicu. Naročito raspoložen je bio Nikola Stojanović koji je postigao dva pogotka.

I. M.

Bačka (Đ) - Sirig 2:1 (1:1)

ĐURĐEVO: Igralište Bačke, gledalaca 50, sudija: Vlajić (Bukovac), strelci: Dej. Trivunović u 33. i Vujović u 90. za Bačku, a Grgić u 44. minutu za Sirig. Žuti kartoni: Stanković, Đurić, Du. Trivunović (Bačka), Ružin (Sirig).

BAČKA: Lišić, Duš. Trivunović, Ćirin, Stanković, J. Vujović, Đurić, D. Vujović, S. Trivunović, Rogić, Dejanović, De. Trivunović

SIRIG: Jorgić, Grujičić, Bošnjak, Ciganović, Vukelja, Soldat, Polić (Brežnjak), Grgić (Kojović), Kosić, Vujanović (Radić), Ružin.

Odigrali su dobru utakmicu fudbaleri Bačke i Siriga. Poveli su domaći preko Dejana Trivunovića, ali pred kraj poluvremena Grgić je savladao golmana Lišića. Činilo se da će se utkamica završiti bez pobednika, ali pred kraj utkamice Vujović je savladao Jorgića i doneo Đurđevčanima tri boda.

D. B.

Jugović - Bačka (B) 2:2 (1:1)

KAĆ: Sportski centar Siget, gledalaca 50, sudija: Jovanović (Novi Sad), strelci: Kasapović u 10. i 70. za Jugović, a Leđanac u 36. i Krstevski u 88. minutu za Bačku. Žuti kartoni:  Papić, Đaković (Bačka).

JUGOVIĆ: Zagorčić, Gavrilov, Černjak, Gvozdenović, Srdić, Nikolić, Kasapović, Đekić (Mačkić), Ris, Pantelić (Makivić), Vukelić.

BAČKA: Mandić, Brnbota, R. Pavlov (Viši), Paprić, Đaković, Milić (Todorović), N. Pavlov (Krstevski), Papić, Leđenac, Trifunović, Radosavljević.

Fudbaleri Jugovića su dva puta vodili u susreti protiv Begečana, ali nisu uspeli da pobede. Gosti su u finišu susreta golom Nemanje Krstevskog stigli do važnog boda.

M. G.

Petrovaradin -Jedinstvo 5:1 (2:1)

PETROVARADIN: Igralište Petrovaradina, gledalaca 50, sudija: Milutinović (Novi Sad), strelci: Pavkov u 32.(iz penala), Mudrić u 36. Dugonjić u 64. Knežić u 68. i Stefanović u 80. za Petrovaradin, a Jovanović u 40. minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: Bubnjević, Dimić (Jedinstvo). Crveni karton: Kovačević (Petrovaradin).

PETROVARADIN: Ralić, Domazetović (Sladojević), Miščević, Knežić (Senderak), Stanišić, Šimulija (Stefanović), Dugonjić (Gardinovački), Pavkov, Kovačević, Mudrić, Erceg (Papuga).

JEDINSTVO: Tankosić, Garić, Zorić, R. Tepić (Zukić), Večavski, Staničić (Ćirin), Malinović, Jovanović (Stanimirović), Bubnjević, M. Tepić.

Iako su od 50. minuta igrali sa igračem manje, a tada su vodili sa 2:1 i na kraju Petrovaradinci su stigli do ubedljive pobede. Po teškom terenu bolje su se snalazili i protiv nejakih Gospođinaca uspeli da obezbede tri boda.

G. K.

Dinamo - Cement 0:3 (0:2)

BUDISAVA: Igralište Dinama, gledalaca 50, sudija: Kurtiši (Novi Sad), strelci: Srdanović u 11. i Mijailović u 13. i 61. minutu.

DINAMO: Rakita, Đaković, Potkonjak, Subotin, Popović (Živko), Manojlović (Mitrić), Bikicki (Malešević), Sabo, Pešić, Preradović, Miškić.

CEMENT: Mandić, Zvekan, Vulić, Zelić, Radulović, Kovačević (Zeljković), Srdanović (Šišljagić), Mijailović, Vesović (Tešanović), Ćuk (Kukuruzović), Petković (Sekulić)

Lako su Beočinci stigli do pobede u Budisavi protiv ekipe koja je već ispala iz lige. Iako su gosti igrali u podmlađenom sastavu uspeli su tri puta da pogode mrežu golmana Rakite.

M. G.

ŽSK - Fruškogorski partizan 0:4, Tatra - TSK odloženo, Crvena zvezda - Fruškogorac 1:3, Bačka (Đ) - Sirig 2:1, Jugović - Bačka (B) 2:2, Petrovaradin - Jedinstvo 5:1, Dinamo - Cement 0:3, Futog - Omladinac 1:1.

1. Fr. partiz.   28     23     2      3      88:29        71

2. TSK       27     21     4      2      81:21        67

3. Fruškogor.   28     16     9      3      56:23        57

4. Cement  28     16     6      6      54:26        54

5. Bačka (Đ)      28     15     2      11     56:42        47

6. C. zvezda       28     12     5      11     49:41        41

7. Sirig    28     11     7      10     48:47        40

8. Jedinstvo      28     10     4      14     44:59        34