Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Затвор очевицу убиства Рогановића и рањавања Вилотијевића

15.06.2019. 08:34 08:35
Пише:
Фото: pixabay.com

НОВИ САД: Трећи мушкарац који је био у друштву Владимира Рогановића и Стефана Вилотијевића непосредно пре него што су упуцани испред једног ресторана у Бечу 21. децембра прошле године, осуђен је на две године затвора због давања лажног исказа и коришћења фалсификованих докумената.

Иако полиција сумња да је управо он био мамац који је навео жртве на место где их је у заседи чекао нападач, то није било могуће доказати.

Мушкарац који је пре пуцњаве седео у познатом бечком ресторану са жртвама, код себе је имао фалсификована документа на име Данијел Милић и полиција га је одмах привела као осумњиченог. Лажни Милић правдао се да нема никакве везе с убиством и рањавањем, да је повређенима тада само пружао прву помоћ.

Ипак, очевици су испричали да су жртве из ресторана изашле пре њега пошто је он остао да плати рачун. Када је непознати нападач пуцао на Рогановића и Вилотијевића, лажни Милић је, испричали су сведоци, све посматрао с безбедне удаљености, а пришао им је тек када је пуцач побегао.

Најпре је Рогановића окренуо на бок, али је тада видео да он није свестан. Потом је отишао до Вилотијевића, који је имао рану на глави.

– Држи очи отворене, држи се, брате – наводно је говорио Вилотијевићу док је овај лежао на земљи окрвављен.

Убрзо је на лице места стигла полиција, која га је привела. У свом исказу изнео је велики број контрадикторних чињеница. Једна од њих је била и да није познавао убијеног и рањеног, што је инспекторима Криминалистичке полиције било сумњиво. На питање због чега им се онда обраћао с „брате”, казао је да је таква форма говора специфична за балканско говорно подручје.


Мали Кићун изручен Србији

Стефан Вилотијевић је у првој половини априла изручен Србији, која је за њим расписала потерницу због незаконитог држања оружја. Кићунов син је у пуцњави био тешко повређен, али је после опоравка у болници у Аустрији, у којој је био под надзором полиције, пуштен на слободу уз кауцију од 20.000 евра. Пошто се опоравио, а Аустрија против њега није водила поступак, он се сагласио да по скраћеном поступку буде изручен Србији.

Како су пренели медији, он је сам дошао на границу са Србијом и тада су му стављене лисице. Спроведен је у притор затвора на Клиси у Новом Саду.

За кривично дело за које се сумњичи Вилотијевићу прети казна од две до 12 година затвора.


Наводно, он је на саслушању казао и да су га Рогановић и Вилотијевић позвали да се нађу у центру Беча, али су листинзи показали да је тај састанак организовао управо он. Такође, током суђења у Аустрији признао је да је био у другарским односима с рањеним Вилотијевићем, преноси аустријски „Козмо”.

Како су радници и гости испричали, тројка је причала на српском или хрватском језику око 20 минута. Разговарали су о актуелним темама у спорту и политици, а у једном тренутку Рогановић и Вилотијевић испричали су да им требају авионске карте.

Оптужени мушкарац понудио је да им помогне тако што ће преко свог мобилног телефона претраживати агенцију. Недуго затим, он их шаље у туристичку агенцију на Штефансплацу и објашњава им како да оду до тамо. Упутили су се ка агенцији, а онда их је у оближњем хаустору сачекао мушкарац средњих година, необријан, с капуљачом на глави, који је испалио више хитаца из пиштоља и побегао.

Иначе, његов прави идентитет аустријски медији никада нису открили, а познато је само да има 29 година. Осуђен је на две године затвора, а у казну ће му бити урачунат период од осам месеци колико је у притвору.

Готово сви мушки чланови породице Рогановић из Црне Горе део су криминалне групе, а Владимир је у тој земљи био означен као високопозиционирани члан „кавачког” клана. У Србији је робијао због фалсификовања исправа, а у јануару 2018. године изручен је родној Црној Гори. У затвору у Сремској Митровици чак је и штрајковао глађу, а изручење је желео јер се, како је рекао, плашио за своју безбедност.

С. Х. Д.

Пише:
Пошаљите коментар