Сведок: Неко је викнуо „Пази, пајсер!”... добио сам јак ударац
НОВИ САД: У новосадском Вишем суду јуче је приведено крају суђење оцу и сину, Милану Аћимовићу (61) и Момчилу Аћимовићу (33) из Гајдобре, који су окривљени да су 2015. године у једном локалу у Силбашу покушали тешка убиства.
Наиме, јуче је саслушан битан сведок Миљан Б, који се дуже није одазивао на позиве суда, а од исказа другог очевица, до ког полиција није успела да дође ни после шест покушаја, веће је одустало зато што његов исказ из ранијег фазе поступка постоји у списима.
Пошто је остало само да се упореде налази и мишљења двојице вештака судске медицине, који су, по мишљењу одбране, различити у неким важним оценама, председница великог већа судија Тамара Радовић је најавила наставак главног претреса већ данас или сутра, чим успе да усклади слободне термине вештака и странака у поступку.
Сведок Миљан Б. јуче је изјавио, одговарајући на питање одбране, да није видео ударац ка себи и да ли је неко бацао флаше или неке друге предмете, односно како је повређен.
„ Чуо сам гужву, неко је викнуо „Пази, пајсер!” Само сам гледао да се склоним. Прво је дошао старији човек, па млађи. Јак ударац сам добио и то је крај. Иначе, тамо сам био први и последњи пут“, казао је јуче тај сведок.
По наводима оптужнице, у којој се спомиње седам имена, сат после поноћи, у локалу „Икс ел” Момчило Аћимовић је мачетом дугом око пола метра, са сечивом од око 35 центиметара, покушао да лиши живота мештанина Живка Л., а Милан Аћимовић металном шипком, односно пајсером, Миљана Б. из Равног Села, након што су заједно ушли у поменути локал.
Наводно, они су починили насиље над гостима без икаквог повода, тако што су отишли до дела у којем су били певачица и клавијатуриста, где је окривљени Милан ударио шипком у сталак микрофона и прекинуо музички програм, док је његов син Момчило мачетом ударио у звучник да би потом, вичући, тражили по имену једну особу.
Затим је, по наводима оптужног акта, окривљени Милан, такође без разлога, напао Миљана Б., ударивши га шипком тако да му је нанео тешке телесне повреде, због који је, између осталог, остао с трајним губитком вида.
На списку сведока је шест особа које имају статус оштећених, каже се у оптужном акту који заступа заменица вишег јавног тужиоца Александра Лучић Пфајфер.
Адвокати одбране Бранко и Радомир Мунижаба имају знатно другачији поглед на догађај, а њихови брањеници нису признали дела која им се стављају на терет.
Бранко Мунижаба стоји иза става да су окривљени отишли да помогну свом куму, након што су добили „чудан и необјашњив” позив мобилним телефоном да је он тешко повређен у наведеном локалу, и то „након њиховог исцрпљујућег вишечасовног боравка у цркви због обележавања Великог петка”.
Судија Тамара Радовић питала је на прошлом рочишту првоокривљеног Милана Аћимовића шта је хтео да постигне том приликом. Он је одговорио да је имао намеру да помогне куму и да га однесу доктору, а испоставило се да га нису затекли.
„Хтео сам да се у локалу уплаше шипке коју сам имао, али не и да неког повредим“, казао је тада Милан Аћимовић.
На исто питање, његов син Момчило је казао судији да је имао исту намеру.
„Не могу да се сетим да сам убо неког. Ударали су ме рукама и ногама у главу. И дан-данас имам последице од тога“ навео је он: „Сећам се да сам ушао с мачетом да би се они уплашили, али нисам имао намеру да се свађам. Не знам ко је крив, ни данас ми није јасно шта се то дешавало. Напросто, имао сам представу да кум лежи у локви крви, да ћу га узети једном руком и изнети. Нисам желео да некога повредим, хтео сам да ме се они уплаше. Могао сам 30 људи да повредим да сам хтео, а не сећам се да сам икога повредио“.
М. Вујачић
Од исказа другог очевица, до ког полиција није успела да дође ни после шест покушаја, веће је одустало зато што његов исказ из ранијег фазе поступка постоји у списима