overcast clouds
10°C
29.03.2025.
Нови Сад
eur
117.0992
usd
112.8015
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Сутра пресуда мушкарцу који је жену живу запалио

14.04.2022. 14:35 14:37
Пише:
Фото: pixabay.com, ilustracija

БЕОГРАД: Судско веће Вишег суда у Београду сутра ће изрећи пресуду оптуженом Радомиру Благојевићу (52), који се терети да је 13. јула 2020. у Сурчину, Зорицу Калинић полио бензином и живу је запалио, услед чега је жена преминула.

Оптужен је и за силовање Р.Н. у јуну 2020. године.



Благојевић се терети за кривична дела тешко убиство на свиреп начин и силовање због чега му прети дозивотни затвор.



Суд ће Благојевићу да изрекне првостепену пресуду на коју тужилаштво и одбрана имају право да уложе жалбе, а Апелациони суд ће донети правоснажну пресуду.



Ухапшен је неколико дана након што је запалио Зорицу, која је 15. јула преминула у болници од задобијених повреда, тешких опекотина 2. и 3. степена.



Према оптужници, Благојевић је 13. јула 2020. године жртву чекао у ходнику зграде у којој она живи.



Када је ушла у улаз, кренуо је за њом и након краће расправе и њеног одбијања да га пусти у стан, он ју је, док је била окренута леђима од њега, полио моторним бензином из канистера који је унапред припремио, и запалио.



Зорица је задобила тешке опекотина 2. и 3. степена главе, врата, трупа и удова, око 87 одсто тела.



Услед тога трпела је болове јаког интензитета све до смрти, два дана касније, 15. јула.



Поред тога, Благојевић се терети и да је у јуну 2020. године у месту Радинац код Смедерева у кући своје сестре, силовао Р.Н. коју је познавао од раније.



Он је у вечерњим сатима оштећеној Р.Н. поцепао одећу, тукао је по лицу, глави и телу, а потом је силовао и опет тукао.



Жена је том приликом задобила низ повреда и раздеротина по телу.

Пише:
Пошаљите коментар