Преминуо инвеститор рањен у окршају с инспектором
НОВИ САД: Бранко Бањац, инвеститор из Новог Сада, који је прошлог четвртка рањен у главу након што је полицајцу пробао да отме пиштољ, преминуо је у четвртак у току преподнева, поврђено је “Дневнику” у Клиничком центру Војводине.
Подсетимо, Бањац је хоспитализован 13. априла, када је рањен након што је покушао да отме пиштољ инспектору Криминалистичке полиције ПУ Нови Сад који је покушао да га ухапси, пошто је за њим била расписана потерница за одслужење десетомесечне затворске казне због преваре.
Инспектор Криминалистичке полиције препознао је Бањца у Улици Павла Папа и том приликом покушао да га легитимише и приведе. Међутим, како су нам тада испричале комшије, он је почео да бежи и улетео у двориште зграде у Улици Павла Папа 27–27а, где и станује.
У дворишту зграде, после неуспелог покушаја да побегне, Бањац је, како смо незванично сазнали, напао инспектора и покушао да му отме пиштољ. Том приликом испаљен је хитац који га је погодио у главу.
На лицу места се окупио велики број полицајаца, а све околне улице су биле блокиране. Убрзо је стигла Хитна помоћ, која је одвезла рањеног Бањца, али је на место пуцњаве стигла још једна екипа Хитне помоћи, која је у Ургентни центар одвела повређеног инспектора, који је задобио контузионе повреде скочног зглоба и рамена. Како незванично сазнајемо, реч је о Д. К. (48), који је након указане помоћи пуштен на кућно лечење.
Ксенија Дајановић из Вишег јавног тужилаштва нам је рекла након завршеног увиђаја да су сви трагови фиксирани, обележени и узети с лица места и да је следећи корак њихово вештачење.
“Сваки поједини доказ је узет с руку и одеће лица које је извршило опаљење и с лица које је страдало”, додала је Ксенија Дајановић.
Повређени бегунац Бранко Бањац је био инвеститор из Новог Сада, који је довео у заблуду петнаестак станара зграде у Цанкаревој 8 у Новом Саду, чији су станови доспели у поступак извршења због дуга инвеститора.
Бањац је пре годину и по за „Дневник” тврдио да није заложио те станове и да ће они остати у власништву станара који су их и купили.
“Мислим да је зграда у Цанкаревој 8 употребну дозволу добила 2011. године и тада сам им преко кућног савета поручио да оду да се упишу у Катастар, управо због могућности да се овако нешто догоди, али неки су то урадили, а неки нису – изјавио је тада Бањац.– Банка, чим је видела да се то и даље води на мене, одмах је „ставила шапу” и кренула у поступак. Пошто се на суду нико није жалио, Основни суд је донео решење о извршењу и случај је доспео до извршитељске канцеларије. Они једноставно „гурају своје” све док могу, али станове у Цанкаревој 8 неће моћи да заплене”.
Он је додао да је већ имао два таква случаја.
“По истом принципу, неки повериоци су покушали да заплене станове које сам продао, а који су се и даље водили на мене, али су оба случаја на крају пала јер нико не може пленити и продавати нешто што није његово. Тако је и у овом случају са становима у Цанкаревој јер ти станови не припадају ни мени ни банци, већ власницима који су их купили”, казао је Бањац.
Љ. Петровић, Д. Николић