overcast clouds
8°C
01.04.2025.
Нови Сад
eur
117.0992
usd
112.8015
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Пар у притвору због експлоатисања Нишлије као роба

16.03.2021. 17:02 17:03
Пише:
Фото: Tanjug (MUP Srbije, ilustracija)

НИШ: Више јавно тужилаштво у Нишу покренуло је истрагу против Н.Н. и Д.П. из Ниша због сумње да су последње две године старијег Нишлију третирали као свог роба, а суд им је одредио притвор.

Сумња се да су ово двоје окривљених од марта 2019. године до марта 2021. године, применом силе и претње држали оштећеног Ј.Г. у уциљу експлоатације његовог рада и успостављања ропског односа, наводи се у информацији тужилаштва.



Они су, како додаје тужилаштво, Ј.Г. приморали да напусти породичну кућу и живи на улици, ограничавали су му слободу кретања и комуницирања са другим људима, одузимали пензију и друга примања и приморавали да позајмљује новац који би им давао.



Н.Н. и Д.П. се терете за кривично дело трговина људима као саизвршиоци.



На предлог тужилаштва Виши суд у Нишу је окривљенима одредио притвор до 30 дана, у циљу спречавања да утичу на сведоке које је током истраге потребно испитати, као и јер је за поменуто кривично дело прописана казна затвора преко 10 година, а чије извршење доводи до узнемирења јавности.

Пише:
Пошаљите коментар