heavy intensity rain
16°C
14.03.2025.
Нови Сад
eur
117.0992
usd
112.8015
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Мајка и син из Бугарске спречени у кријумчарењу евра и злата

25.11.2020. 15:03 15:08
Пише:
Фото: Управа царина

БЕОГРАД: Цариници су 25. новембра 2020. године у сарадњи са полицијом, на прелазу Градина спречили покушај кријумчарења преко 210.000 евра и око 300 грама златног накита.

Прекршај је откривен када је за детаљан преглед на улазу у земљу издвојено такси-возило бугарских регистарских ознака, којим је поред таксисте путовало још двоје бугарских држављана.

Приликом сусрета са цариницима 56-годишња жена и њен 24-годишњи син су рекли да путују у Хрватску код стоматолога и да немају ништа да пријаве, сем личног пртљага и дозвољеног износа новца.

Цариници су то врло брзо демантовали, јер је већ на самом почетку прегледа, у џеповима јакне коју је мајка носила на себи пронађено 82.500 евра.

Даљом контролом је у ранцу њеног сина пронађено још 10.000 евра, да би потом и у женином ранцу било пронађено нешто више од 118.000 евра.

Поред тога, у том истом ранцу пронађен је и несесер са око 300 грама златног накита. 

Сав новац, укупно 210.650 евра, 300 грама злата и путнике преузели су у даљу надлежност полиција и тужилаштво, саопштила је Управа царина.

Пише:
Пошаљите коментар