Стечај за ветеринарске станице у Инђији и Сенти
Дошло је време да се реши судбина ветеринарских станица које су се вратиле у државно окриље након неуспелих приватизација. Од јесени 2007. до краја 2009.године у Србији
је продато стотинак ветеринарских станица, али су бројни уговори били врло брзо раскинути.Разлози за раскидање уговора углавном су били неинвестирање, непоштовање социјалног програма, неплаћање рата, непоштовање континуитета у пословању.
И у Војводини су многе ветеринарске станице у приватизацији пропале, а неки су се објекти и буквално урушили. Остало је 27 јавних ветеринарских станица у Војводини и све оне налазиле су се, након неуспешних приватизаицја, у надлежности Агенције за приватизацију и имале статус предузећа у реструктуирању. Сада је дошло време да се реши и њихова коначна судбина, а доказ за то је да неке захтеве за увођење стечаја у њима подноси Министарство за привреду.
Тако је Привредни суд у Сремској Митровици на основу предлога Министарства привреде, које заступа државни правобранилац – одељење у Новом Саду донео решење о отварању стечајног поступка над Ветеринарском станицом у Инђији. За стечајног управника именована је Агенција за лиценцирање стечајних управника.
Наиме, крајем прошлог месеца Минитарство привредне поднело је предлог за покретање стечаја над Ветеринарском станицом у Инђији позивају ће на одлуку Владе Србије од 30.новембра 2006.године о начину приватизације јавне ветеринарске службе. Истакнуто је да је код стечајног дужника односно Ветеринарске станице Инђија дошло до трајне неспособности плаћања јер је у блокади од 17.06.2014. године, односно 1.079 дана.
Због трајније неспособности плаћања Привредни суд у Суботици донео је решење о отварању стечајног поступка над “Силос-Вет” д.о.о. – ветеринарска амбуланта из Сенте. Ова ветеринаска амбулната сама је понела захтев за покретање стечајног поступка због тога што је у непрекидној блокади 1.097 дана.
Љ. Малешевић