У Србији од ковида-19 оболело још 83, преминула једна особа
БЕОГРАД: У Србији је у последња 24 сата регистровано нових 83 случајева корона вируса, чиме је укупан број оболелих порастао на 33.163 особа, објављено је на сајту covid-19.rs.
Преминула је једна особа, а од почетка пандемије у Србији од почетка марта, од ковида-19 преминуло је 745 особа.
Тестирано је 6.663 особа, укупно милион и 99.022.
Тренутно, хоспитализовано је 294 особа, од којих је њих 22 на респираторима, док је проценат смртности 2,25 одсто.
Краљево: Хоспитализовано пет ковид пацијената
У Општој болници "Студеница" у Краљеву тренутно је на ковид одељењима хоспитализовано пет пацијената, саопштила је та здравствена установа.
У протекла 24 сата није било нових пријема.
Од последњег извештаја за 24 часа, није било ни отпуста из болнице.
У Чачку пет хоспитализованих пацијената
У Чачку на свим одељењима у оквиру Опште болнице, која су претворена у ковид одељења, хоспитализовано је пет пацијената.
У протекла 24 часа није било пријема и отпушта пацијената, а у том периоду у пријемно-тријажној амбуланти Опште болнице прегледано је 13 људи са симптомима и знацима ковид инфекције, преносе локални медији.
Од тога, како додају, било је осам првих прегледа.
Надлежни органи обавештавају суграђане да се, ако имају повишену температуру, кашаљ и бол у грлу могу јавити у пријемно-тријажне ординације Дома здравља, у улици Веселина Миликића и Здравствену станицу Љубић у Браће Новичића.
Брзи тестови се могу урадити свакога дана до подне у привременој амбуланти, а после тога у лабораторији Дома здравља.
ПЦР тестирање се ради од 12-16 сати у Заводу за јавно здравље, у улици Веселина Миликића.
Радни тим и градонацелник апелују на суграђане да се придржавају свих прописаних мера у циљу спречавања ширења корона вируса.
У установама социјалне заштите за смештај корисника и домовима за смештај одраслих и старих заражено је 47 корисника и 14 запослених, саопштено је из Министарства за рад, запошљевање, социјална и борачка питања Србије.
Присуство вируса КОВИД -19 потврђено је у Геронтолошком центру Књажевац, Геронтолошком центру Суботица, Геронтолошком центру Нови Сад, Дому за лица ометена у менталном развоју ''Srcе у јабуци'' у Јабуци у Панчеву, Установи за децу и младе ''Srеmčica'' у Београду, Дому за смештај одраслих и старијих ''Кладомокс плус'' и Дому за смештај одраслих и старијих ''Tеrza Ета'' у Прибоју.
Укупан број излечених корисника установа социјалне заштите износи 1.026, а број излечених особа које су запослене у установама социјалне заштите износи 412.
Дом за смештај одраслих и старијих ''Доживети стоту'', Београд, Дом за смештај одраслих и старијих ''Stara пруга'', Умка, и Дом за смештај одраслих и старијих ''Радост'' у Неготину, решењем о забрани рада Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања, не пружају услугу социјалне заштите домског смештаја одраслих и старијих.
Министарство за рад, запошљавање, борачка и социјална питања донело је решење о забрани рада Дома за смештај одраслих и старијих ''Нада'' у Београду.
Корисници у установама социјалне заштите за које постоји процена да могу бити потенцијални преносиоци вируса смештени су у изолацију, док запослени у установама социјалне заштите, код којих постоји оваква опасност, не долазе на посао и налазе се у кућној изолацији.