Корона ушла у студентске домове у Београду
БЕОГРАД: Епидемиолог Студентске поликлинике др Мила Паунић потврдила је данас да је корона вирус ушао у студентске домове у Београду и нагласила да је ситуација под контролом.
Она је рекла да је реч о двадесетак студената и њихових контаката који су у изолацији.
"Све установе у оквиру Студентског центра спроводе веома ригорозне превентивне мере. Домови су, међутим, густо насељени колективи, млади се интензивно друже, студентске собе су мале, и увек постоји претња да се инфекција прошири, и ми радимо све да се то не деси", наглашава др Паунић за портал Nova.rs.
У Србији су јуче регистрована 82 нова случаја корона вируса, док је у суботу тај број износио 74.
Према јучерашњем пресеку, Београд је имао 29 новозаражених, а у суботу 18 случајева.
Лончар: Вирус се појавио у Студентском дому “Карабурма”
СМЕДЕРЕВСКА ПАЛАНКА: Министар здравља Златибор Лончар изјавио је данас да се вирус корона појавио у Студентском дому “Карабурма” и да је ситуација под контролом.
Министар је рекао да је заражено неколико студената и да се проверавају њихови контакти.
“Студенти који имају изражену клиничку слику, биће збринути у болници, док ће остали који немају симптоме бити смештени у болници у Младеновцу, где су пацијенти пребачени из привремене болнице на Сајму”, рекао је Лончар.
Он је додао да је ситуација у дому на Карабурми под контролом и да није забрињавајућа.