ИНВЕСТИЦИЈА Општина Лебане купује две камиле
Општине Лебане наредне године могла би да буде „богатија“ две камиле које ће бити набављена за потребе Туристичке организације Лебане, а плаћене из општинског буџета, потврђено је Југмедији.
На идеју о куповини камила дошла је најпре Туристичка организација Лебане с Бојаном Јовићем на челу.
Идеја о камилама је преточена у План и програм рада Туристичке организације за 2019. годину, план је усвојило Општинско веће, а потом и Скупштина општине коју води Срђан Јовић.
Председник Скупштине општине Срђан Јовић, као и председник општине Иван Богдановић, нису хтели да одговоре на телефонске позиве новинара Југмедије, а Бојан Јовић, замољен да појасни због чега се купују ове животиње и колика је њиха цена, изговорио само једну реч – „Важи“.
Непознато је за које се потребе купују камиле, будући да, како је за Југмедију потврдио један од одборника, на скупштини није било расправе ни по једној тачки дневног реда, а седница скупштине трајала је 10 минута, од 13 до 13,10 сати.
Непознаница је и где ће те камиле бити држане
Такође није познато да ли ће функционери Лебана купити двогрбе или једногрбе камиле, али се, иначе зна да се цена једне животиње на тржишту креће око 3.000 евра, те да је за њен транспорт неопходна још толика сума.
Иначе, претпоставља се да се камиле, које су у плану и програму Туристичке организације подведене под „основна средства“, купују за потребе туризма, а у атару ове општине се налази само једна, али вредна туристичка дестинација – арехеолошки локалитет Јустинијана Прима, у народу позантији као Царичин град.
Ова, као и неколико prеthodnih власти Лебана годинама покушавају да од лесковачког музеја презуму право на управљање овим lokalitеttom, у кога држава улаже огромна средства за арехолошка ископавања, рестаурацију и друга испитивања и који се налази под заштитом државе Србије.
На Царичином граду, који је био раскрсница свих путева у раној Византији, арехеолози су пре неколико година пронашли кости камиле, превозно средство у то време.
„Мислим да они планирају да туристима понуде разгледање локалитета на камилама, што би била права атракција“, сматра један од градских већника који захтева анонимност.
(Југмедија)