light rain
15°C
18.04.2025.
Нови Сад
eur
117.0992
usd
112.8015
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Ђерлек: Једна група не схвата колико је ковид опака болест

29.11.2020. 14:05 14:06
Пише:
Фото: Танјуг/Раде Прелић/Мирсад Ђерлек

БЕОГРАД: Државни секретар Министарства здравља Србије Мирсад Ђерлек изјавио је да је епидемиолошка ситуација у целој земљи тешка и неизвесна.

Ми ћемо учинити све да побољшамо ситуацију и надам се да ћемо у наредним данима успорити ширење, рекао је Ђерлек за ТВ Прва.

Како је рекао, здравствени систем је и даље чврст и спреман да одговори изазову трећег таласа епидемије корона вируса јер је држава је обезбедила све што је потребно.

Нама је циљ да сваком коме је потребно обезбедимо кревет, да ли је то у Београду или негде у околини, није важно, рекао је Ђерлек.

Евидентно је да једна група људи не схвата колико је ковид 19 опака и тешка болест. Држава ће наставити да спроводи мере, наставићемо с масовним тестирањем јер ћемо на тај начин вршити тријажу, и наравно очекујемо вакцинацију са којом ћемо повећати колективни имунитет, додао је Ђерлек.

Пише:
Пошаљите коментар
Ђерлек: Епидемија обара црне рекорде, цела земља у опасности

Ђерлек: Епидемија обара црне рекорде, цела земља у опасности

26.11.2020. 09:13 09:17