Вртић за 120 малишана у Белегишу
БЕЛЕГИШ: Једно од мањих села старопазовачке општине памтиће 13.април по великом радосном догађају - отварању новог вртића који може да прими 120 малишана.
Вртић ће имати јаслену, три групе малишана од три до шест година и предшколску групу. Уз свечано пресецање врпце, председник општине Стара Пазова Ђорђе Радиновић са задовољством је нагласио да је то други вртић који је ова општинска власт изградила у свом мандату, уз још неколико изнајмљених адаптираних објеката исте намене јер, форсирајући развој општине и запошљавање младих људи неопходно је обезбедити и услове за збрињавање деце.
За овај објекат камен темељац постављен је јула прошле године, а изградња је завршена у року. Ђорђе Радиновић је посебно поносан што више нема листи чекања за смештај деце у предшколске установе широм општине, а најавио је да су даљи приоритети доградња објекта ПУ „Полетарац” у Старој Пазови и изградња вртића у Војки, која још једина нема наменски објекат за бригу о најмлађима.
Директор Дирекције за изградњу Недељко Ковачевић је објаснио да се ради о савременом објекту површине 640 квадратних метара чија изградња је коштала 44,3 милиона динара, да има све пратеће садржаје, уређен простор око објекта и двориште за игру малишана као и 14 паркинг места. Мештанима Белегиша на билборду је представљен следећи планирани пројекат - уређење центра села.
А. Мали