broken clouds
11°C
26.03.2025.
Нови Сад
eur
117.0992
usd
112.8015
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Повеља Кикинди за мост сарадње

28.06.2016. 21:16 13:33
Пише:

Савез Срба у Румунији уприличио је у Темишвару Видовданску академију. Најзначајнији догађај у току календарске године за наше земљаке у суседној пријатељској држави,

прилика је да се предан и дугогодишњи рад појединаца и институција награди „Видовданским повељама“.

У групи шесторо овогодишњих лауреата, нашао се и град Кикинда. “Видовданску повељу” је у име града примио члан Градског већа Саша Танацков. Званичници Савеза Срба у Румунији истичу да су сарадњу са Кикиндом интензивирали у претходне три године, и да постоје бројне породичне везе између Кикинђана и српског становништва у суседној земљи.

За Кикинђане је Румунија увек била њен први и најдражи пријатељ, а отварањем међународног граничног прелаза Наково-Лунга сарадња људи са обе стране државне међе је постала још квалитетнија.

-Кикинда је заслужила ово признање и Срби у Румунији верују да су успоставили жељени мост сарадње са матицом,а Кикинда у том погледу предњачи – нагласио је председник Савеза Срба у Румунији Огњан Крстић.

М. Мр.



 

Пише:
Пошаљите коментар