Од три запослена до највећег домаћег послодавца
ЗРЕЊАНИН: Компанија „Гомекс“ из Зрењанина обележава 21 годину успешног пословања. Породична фирма која је почела са само три запослена стигла је
до компаније која запо-
шљава 1.319 радника, што је највише у Зрењанину у категорији домаћих послодаваца.
- Пословну годину завршили смо са 121 малопродајним објектом, што је један више у односу на 2015. али и са осам затворених. Дошли смо у ситуацију и да затварамо продавнице и то не зато што су непрофитабилне, него зато што не задовољавају наше стандарде - рекао је на конференцији за новинаре директор „Гомекса“ Горан Ковачевић, додајући да су у компанији поносни што имају три дистрибутивна центра.
Укупан промет „Гомекса“ у 2015. години био је 75,5 милиона евра, а добитак 1,6 милиона евра. У наредном периоду компанија планира даље ширење, пре свега, на територији Београда и дела Срема. Такође, биће реновиране и продавнице које још нису реконструисане, а у малопродајним објектима повећава се енергетска ефикасност. Прошле године урађено је ново брендирање компаније. Улаже се много и у приватне робне марке, којих сада има пет.
„Гомекс“ очекује и даљи развој лојалти програма – до данас је активирано 180.000 “Картица бројалица“, а осим у „Гомексу“ картица поверења може се користити код још 50 екстерних партнера. Даљи развој картичарства један је од приоритетних циљева у овој години. „Гомекс“ је, по речима Ковачевића, и друштвено одговорна компанија.
- За мене је најбољи пример друштвено одговорног понашања, пре свега платити порез, исплатити плате радни-
цима и обавезе добављачима. Ми то и чинимо, па смо чак успели и да повећамо плате. Наша одлука је да од онога што преостане улажемо у културу, па смо тако већ годинама генерални спонзор зрењанинског позоришта. Помажемо и друге културне манифестације и учествујемо у хуманитарним акцијама - рекао је Ковачевић и додао да, како сада компанија послује и у другим градовима, намера је да се и тамо укључи у друштвени живот средине.
Ж. Б.