Људи и машине „Бачка путa“ на дежурству до марта
Почетак дежурстава на путевима општине Бачка Паланка обележен је смотром Зимске службе „Бачка пут“ која је одржана у новој бази на путу Бачка Паланка – Нови Сад код „Полоја“.
Ова фирма дала је најповољнију понуду на тендеру који је у име локалне самоуправе расписало Јавно предузеће „Стандард“ (доскора Дирекција за изградњу општине).
- На овај начин окончана је јавна набавка за одржавање путева у зимском периоду, а најповољнији извођач била је реномирана фирма „Бачка пут“ – рекао је за „Дневник“ Мирослав Сићевић, в.д. директор ЈП „Стандард“. – Посебна погодност је та што смо сада у ситуацији да један извођач брине и о локалним путевима на територији општине, али и државним путевима.Дежурства су почела 15. новембра и трајаће до краја марта идуће године.
- Имамо довољно возила и људства, а по потреби, односно у зависности од временске ситуације о око 250 километара локалних путева и улица у бачкопаланачкој општини бринуће чак и 25 људи – рекао је Драган Милошевић, директор „Бачка пут“. – Поред овог пункта, постојаће и два мања у Нештину са сремске стране општине и Деспотову у Бачкој. Посебно је добро што сада наша возила, на пример, више неће морати да дижу ралице када чисте снег на путевима о којима је ранијих година бринула друга задужена фирма.
У овој општини кажу да ће се снег чисти са 250 километара локалних путева и улица, а да овде има и око 120 километара државних путева који делом пролазе и кроз насељена места.
М. Суџум