scattered clouds
11°C
30.03.2025.
Нови Сад
eur
117.0992
usd
112.8015
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Комуналци и грађани положили испит

15.01.2017. 19:38 21:12
Пише:

ШИД: Други талас захлађења и падавина се очекује, а председник општине Шид Предрага Вуковић потврђује да је минулих ледених дана зимска служба положила испит.

- Јавна комунална предузећа су били на висини задатака, али желим да похвалим и све становнике шидске општине који су чистили снег испред својих кућа и тако допринели да све функционише и у тим, ипак, ванредним околностима – каже Вуковић.

ЈКП „Стандард” за време ледених дана свакодневно је обављао своје радне задатке укључујући и одношење смећа из 19 насељених места. Задужени за одржавање путева сваког дана и ноћи чистили су 68 километара путева локалног карактера, али и 20 километара аутопута који пролази кроз општину Шид, као и путеве који се спајају са аутопутем, а пролазе од Товарника преко Шида до Кукујеваца и аутопута. Чишћена је и друга линија Товарник - Шид - Адашевци - аутопут. Осим тих путева у самом граду све улице су очишћене од снега, али и пешачке стазе.



Велики посао имао је у леденим данима Црвени крст и Дом здравља Шид, да се обезбеди пружање помоћи за око две хиљаде миграната у три прихватна центра - Железничка станица Шид, Мотел Адашевци и Принциповац. Црвени крст је свакодневно делио по три оброка.

Посебан проблем су Авганистанци који не желе да се региструју, издвајају се од осталих миграната, спавају у врећама у старом магацину некадашњег „Пиро Шида” без Храну примају, али одбијају смештај у прихватним центрима и кажу да могу поднети хладноћу, јер је и у крајевима из којих потичу зими веома хладно.



Д. Савичин

 

Пише:
Пошаљите коментар