overcast clouds
8°C
01.04.2025.
Нови Сад
eur
117.0992
usd
112.8015
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Италијани траже 800.000 евра

20.07.2016. 18:33 11:39
Пише:

ЗРЕЊАНИН: Зграда некадашњег „Медивета“, на углу улица Чарнојевићеве и Николе Пашића, већ неко време тражи новог власника. Садашњи власник, једно

италијанско предузеће, огласио је продају и, како сазнајемо, засад има интересовања, али не неког посебног.

Простор од око 2.500 квадрата, на добром месту, са сопственим паркингом, нуди се по цени од 800.000 евра. Зграда је, по речима садашњих власника, унутра уређена и усељива, а могла би послужити као пословни или складишни простор.Зграда датира из 1912. године, а пројектовао ју је чувени архитекта из Пеште Ференц Чесар. Наменски је грађена као школа за Оповачку четврт, да би након изградње школе „Жарко Зрењанин“ припала предузећу „Медивет“.

После краха „Медивета“ имовина овог предузећа је распродавана, па је тако зграда стигла у руке приватног власника – италијанског предузећа које послује у Србији. Било је покушаја и издавања, тако да се налази на списку брануфилд инвестиција, али готово сви улагачи који су дошли у Зрењанин више су волели гринфилд инвестиције.



Ж. Б.



 

Пише:
Пошаљите коментар